CTP-REKLAM

Ordu sporcu fabrikası olacak

sporOrdu, spor yatırımlarında iki büyük projeye daha kavuşuyor. 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Karşıyaka Mahallesi’nde hizmete sunulan amatör futbol sahaları ve tenis kortlarının ardından Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezi ihalesinin de Ocak ayında gerçekleşeceğinin müjdesini verdi. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, sporcuların daha rahat ve modern tesislerde spor yapmalarına imkân sağlamak için Ordu’ya Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezi kuruyor. Çok Amaçlı Spor Salonu olarak da adlandırılan Sporcu Fabrikalarında takım sporları ve bireysel tüm spor faaliyetleri aynı anda gerçekleştirilebiliyor. Güreşten Jimnastiğe, basketboldan voleybola kadar tüm spor branşlarına uygun salonları bünyesinde barındıran tesislerde yüzlerce sporcu aynı anda spor yapabiliyor.

Ankara temasları sonuç verdi
Ankara’da, Ordu'daki spor yatırımlarıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle bir dizi görüşmelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde hizmete girecek olan Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezinin Ocak ayında ihaleye çıkacağını müjdeledi. Sporcu fabrikası ve Gençlik Merkezinin bir yıllık sürede hizmete gireceğini belirten Başkan Yılmaz, “Karşıyaka Mahallemizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle amatör futbol sahalarını, belediyemizce de tenis kortlarını hizmete sunmuştuk. Şimdi ise yine Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezini Ordumuzun hizmetine sunacağız” dedi.
Tesislerle birlikte Karşıyaka Mahallesi’nin tam bir spor merkezine dönüşeceğini belirten Başkan Yılmaz, “Burası çocuklarımız ve gençlerimizin zamanını geçirebileceği bir alan ve adeta bir sporcu fabrikası olacak. Zeminle birlikte toplam üç kattan oluşacak Gençlik Merkezinde, Giriş Holü, 6 adet derslik, İnternet Odası, Bilgisayar İşliği, Kütüphane, Kafeterya, İdari Birim, Çok Amaçlı Salon ve soyunma odaları yer alacak. Yine zeminle birlikte 4 kattan oluşacak Sporcu Fabrikası’nda ise, giriş holü, 1 adet antrenman salonu, 5 adet salon, büyük salon, 7 adet bay soyunma odası, 7 adet bayan soyunma odası, 5 adet, antrenör odası, bay-bayan WC engelli WC, teknik hacim ve idari birimden oluşacak. Bu büyük projelerin ilimize kazandırılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

AMACIMIZ FATSA GENÇLİĞİNİ SPORA KAZANDIRMAK

fatsa gencDolunay Spor Kulübü Başkanı Erhan Çelik ve Sportif Direktör Niyazi Hüseyinoğlu Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe’ye nezaket ziyaretinde bulundular.
  Dolunay Spor Kulübü Başkanı Erhan Çelik ziyaret amaçlarının altyapı projelerini anlatmak olduğunu belirterek, “Şu anda Fatsa'da 150 tanesi lisanslı 350 sporcu ile hizmet veriyoruz. U 12'den U 19'a kadar bütün liglerde mücadele ediyoruz, amacımız Fatsa gençliğini kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spor yapmalarını sağlamak ve hedef takımımız olan Fatsa Belediyespor'a oyuncu kazandırmak. Bu amaçla tecrübeli 7 tane antrenör ile hizmet veriyoruz.” Dedi.
 Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe ise nezaket ziyaretlerinden dolayı Dolunay Spor Kulübü Başkanı Erhan Çelik ve Sportif direktör Niyazi Hüseyinoğluna teşekkür ederek Fatsa Belediyesi olarak spor anlamında hizmet veren bütün kulüplere imkanlar ölçüsünde destek olduklarını belirterek kendilerine başarılar diledi.
 Dolunay Spor Kulübü Başkanı Erhan Çelik ve Sportif Direktör Niyazi Hüseyinoğlu Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe’ye günün anısına üzerinde ismi yazılı forma hediye ettiler.

Ücretsiz okçuluk kursları başvurusu başladı

OKKK


- Fatsa İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Halil Bekyürek: 
- “Müdürlüğümüz bünyesinde ücretsiz kurslarımızı açacağız” 
Ordu’nun Fatsa ilçesinde ücretsiz okçuluk kayıtlarının başladığını belirten Fatsa İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Halil Bekyürek, “İlçemizde gün geçtikçe okçuluk alanında sporcularımız yetişmeye başladı. Müdürlüğümüz bünyesinde ücretsiz kurslarımızı açacağız” dedi. 
Okçuluk sporuna çok önem verdiklerini belirten Müdür Halil Bekyürek, “Fatsa’da bu alanda ilk olarak çalışma sahamızı yaptık. Hocalarımızla birlikte günlük idmanlarımızı yaparak yeni sporculara ulaşma hedefimiz var. Bölgemizde en yaygın spor olarak okçuluk sporunu geliştirmek istiyoruz. Hocalarımız tam anlamıyla bu konuda uzmanlar. Okçuluk Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu’nun Fatsalı olması da bizlere ayrı şevk veriyor. Ücretsiz kurslar açarak bu alanda önce Türkiye geneli daha sonra uluslararası bir turnuvada başarılı olmak istiyoruz. Kurslarımıza kayıt olmak isteyen arkadaşlarımız müdürlüğümüze gelebilirler. Yakın bir zamanda belirli sayıya ulaştığımızda kurslarımızı açacağız” diye konuştu.

Fatsa’da bilek güreşi yarışması

GURESS


- Bilek güreşi yarışları kıyasıya geçti 
Ordu’nun Fatsa ilçesinde Çevre, Eğitim, Kültür, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (ÇEVİKDER) tarafından “Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” düzenlendi. 
Dumlupınar İlkokulu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen yarışmayı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, Gençlik Merkezi Müdürü Beraat Şahin, ve çok sayıda Fatsalı izledi.
Kıyasıya geçen yarışmalara bilek güreşinde güçlü olanlar kazanırken, toplamda müsabakaya 7 ilçeden 200 sporcunun katıldığı belirtildi.
Düzenlenen bilek güreşleri yarışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Fatsa ÇEVİKDER Spor Kulübü Başkanı Sezai Batı, Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması'nı bu yıl geniş katılımla yaptıklarını belirtti.
Batı, “Türkiye genelinde gençler arasında spora teşvik etmek, gençler arasındaki iletişimi, dostluğu ve kardeşleği artırmak, ata sporumuz olan bilek güreşinin gençlere tanıtmak, sevdirmek, yetenekli sporcuları tespit etmek, spor dünyasına kazandırmak, engelli sporcularında bu tür müsabakalara katılımını sağlamak, lisanslı sporcu sayısını artırmak ve başarılı olanları ödüllendirmek, gençlerimizi bedenen, ahlaken, zihnen ve manen kuvvetlendirmek amaçlı bu organizasyonu gerçekleştirdik” diye konuştu.
Yarışma, dereceye girenlere madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

Fatsa’da spor yatırımları

yatırımspor


Fatsa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Bekyürek, “Fatsa’da spor yatırımlarına önem veriyoruz. Fatsa İlçe stadı artık tam anlamıyla sporculara hizmet veriyor. Hedefimiz lisanslı sporcu sayımızı daha da yükseltmek” dedi. 
Fatsa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Bekyürek yaptığı açıklamada, “Fatsa İlçe stadında tadilat çalışmalarını bitirdik ve atletizm ile ilgili iyileştirmeler yaptık. Atletizm pistini Fatsa’ya kazandırdık. Atletizm alanında başarılı sporcular yetiştiriyorduk ve bu alanda bu pistin kazandırılması ile daha fazla sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz. Soyunma odaları, tribünlerde oturma yerlerini yeniledik. Ses sistemlerini geliştirdik. Stadımız artık tam anlamıyla sporculara hizmet veriyor. İlçemizde ayrıca iki ayrı kapalı spor salonumuz var. İkisi de faal olarak spor faaliyetlerine devam ediyor. Karadeniz bölgesinin en büyük kapalı spor salonlarından birine ilçemiz sahip. Birçok Türkiye şampiyonasına farklı alanlarda ev sahipliği yaptı. Bundan sonrada birçok organizasyonu yapmak için ilçemizde spor alanlarımızı genişletmeye çalışıyoruz. Yakın bir zamanda 7 ilçenin katılımı ile bölgesel bir turnuvaya ev sahipliği yapacağız. Bu 7 ilçe arasında en çok sporcuya sahip ilçe Fatsa’dır. Bizler yeni sporcular yetiştirmek için çalışmalarımızı planlı bir şekilde yapıyoruz. Voleybola ise büyük yatırımlar yaptık. Dumlupınar Kapalı Spor Salonumuzu tamamen voleybol fabrikasına çevirerek orada sporcularımız çalışmalarını devam ettiriyor. Bu alanda da ilçe olarak Türkiye geneli yapılan turnuvalarda büyük hedeflerimiz var” diye konuştu.

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3479827
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
58
812
870
12597
3479827

İp Adresniz: 54.167.44.32
Server Time: 2017-12-12 01:44:35