CTP-REKLAM

DAHA İYİ BİR HİZMET SUNMAK İÇİN SÖZ VERİYORUM

oksuzzz

FATSA ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASINA 2014 YILINDA GÖREVE GELDİĞİMİZDE GÖREVE GELİRKEN EN BAŞTA SÖZ VERMİŞ OLDUĞUMUZ; 1966 YILINDAN BERİ ÖZLEM DUYULAN ODAMIZIN KENDİ BİNASINA KAVUŞTURMUŞ OLUP BUNUN YANI SIRA ODAMIZA 1 ADET EN DONANIMLI ŞEKİLDE KURTARICI,ÜYELERİMİZİN HASTA VE CENAEZELERİNDE KULLANMAK ÜZERE 1 ADET AMBULANSI ODAMIZI KAZANDIRDIK. ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLDUKTAN SONRA , BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ VE ESNAF ODAMIZIN ORTAK ÇALIŞMASI SONUCUNDA ÜYELİRİMİZE EN İYİ ŞEKİLDE NASIL HİZMET EDERİZ İLE İLGİLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE İSTİŞARELERDE BULUNDUK.

ORDUNUN BÜYÜKŞEHİR OLMASINDAN DOLAYI YENİ BİR YAPILANMA OLDUĞUNDAN ÜYELİRİMİZE GETİRİLEN ZORLUKLARIN AŞILMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK.  SEÇİM MEYDANLARINDA GEZERKEN DEDİĞİMİZ GİBİ YAPTIK YİNE YAPACAĞIZ BUNDAN SONDA DAHA İYİSİNİ YAPMAK İÇİN GELİYORUZ. BEN ŞAHSIM VE YÖNETİM KURULUM ADINA FATSA ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAFINA . 2018 YILINDA YAPILACAK OLAN SEÇİMDE BİZE OLAN GÜVENİNİZİ BOŞA ÇIKARTMAYACAĞIZ. HER ZAMAN GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZÜ ÜYELERİMİZ İÇİN HARCAYACAĞIZ. BEN VE YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARIMIZ ESNAFIMIZIN İSTEKLERİNİ BİN AN ÖNCE HALLETMEK İÇİN TÜM ÇABAMIZI HARCAYACAĞIZ.

 

Esnafımız Bizleri Mahcup Etmeyecektir

ayhannnnn

Fatsa Madeni Eşya Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Sn.Ayhan Baş ve Yönetim Kurulu Üyeleri gazetemize ziyarette bulundular.
7 Ocak 2018'de yapılacak olan Kongrede öncesinde ziyaretlerini sürdüren Ayhan Baş;

‘’Fatsa Belediye Başkanlığı oradan MHP ilçe Başkanlığına, İyi Parti İlçe Başkanlığına, Saadet partisi İlçe Başkanlığına ve Chp İlçe Başkanlığına ziyaretlerimizi sürdürürken, bu süreçte bizleri kucaklayan İlçe başkanlıkları ve halka çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi

Seçim çalışmalarının ilk gününü özel sanayi sitesinden başladığını belirten Fatsa Madeni Eşya Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Sn.Ayhan Baş;’’ Ziyaretimiz sırasında esnaflarımız bizleri güler yüzle karşıladı.

Biz esnafımızın dertlerini, sıkıntılarını bu güne kadar yakından takip eden ve her koşulda taşın altına elini koyabilen sorumluluk sahibi bir anlayışla yolumuza devam ettik ve edeceğiz. Ziyaretlerimiz sırasında esnafımın hoşgörüsü ve samimiyetle karşılaşmak ta ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi olarak bizleri mutlu etti.

ŞOFÖR ESNAFININ SORUNLARINI BİZ BİTİRECEĞİZ

serdarrr

 Fatsa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan adayı Hüseyin Serdar şoför esnafının sorunlarını çözmek adına iş başına talip olduklarını söyledi. Seçim gününe sayılı günler kala ekibi ile birlikte çalışmalarını ve ziyaretlerini sürdüren Başkan Adayı Hüseyin Serdar; “Her zaman şoför esnafının hak ve hukukunu korumak ve çalışma koşullarının uygun hale getirilmesi için gece gündüz hizmet edeceklerini söyledi. Fatsa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan adayı Hüseyin Serdar, " Bizim davamız; makam, mevki, çıkar davası değil, hizmet davasıdır. Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber sorunları çözmek için iş başına gelmek istiyoruz. Bu noktada üyelerimizin hayır duaları ve desteğinizi bekliyoruz. Şoför esnafımıza ve camiamıza selam ve saygılarımızı sunuyoruz. Esnafımızın hak ve hukukunu, üyelerimizin desteğini de alarak bilinçli ve etkili bir şekilde savunacağız. Şoför esnafımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması; aynı zamanda hizmetlerden yararlanan halkımızın da sürdürülebilir ve kaliteli hizmet almasını sağlayacaktır. Bu nedenle yapacağımız tüm çalışmalarda, esnafımızın hakkını, hukukunu savunurken, halkımızın da memnuniyetini gözeteceğiz.” dedi. “D PLAKA, M PLAKA, T PLAKA S PLAKA VE KAMYON VE KAMYONETÇİ ARKADAŞLARIMIZIN MESLEKİ SORUNLARI VAR” Arkadaşlarımızın meslekle ilgili önemli sorunları var” diyerek sözlerine devam eden Başkan Adayı Hüseyin Serdar, “Bu arkadaşlarımızın sorunlarını da çözmek bizim en öncelikli hedefimizdir. Bu sorunları çözerken de kapalı kapılar ardında değil şeffaflık içerisinde çözüm bulacağımızı söylemek isterim. Ekibimizi bu doğrultuda camiamızın her kesiminde özenle seçerek oluşturduk. Dolayısıyla sorunlarını çözmek bizim işimiz. Bu vesileyle 7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak olan seçimli genel kurulumuza üyelerimizin katılımlarını ve desteklerini bekliyoruz.” diye konuştu.

Milletinin yanında olmuş bir neslin son temsilcileriyiz.

nagihan

Fatsa Madeni Eşya ve Sanatkarlar Esnaf Odası Başkan Adayı Nagihan Takıcı, Biz esnaflar, ihtiyaç duyulduğunda en ön sıralarda milletin yardımına hizmet ile ya da ürün ile koşmuş insanlarız.

Gerek yaptığımız hizmetlerde, gerek ürettiğimiz ürünlerde daha verimli olabilmek adına, yeni projeler oluşturup milletimize daha çok fayda sağlamak ilkesindeyiz.

Biz esnaflar, Osmanlı’nın kuruluşundan buyana ahilik esası ile yetiştirilmiş, milletin yardımına hep en ön sıralarda koşmuş, her koşulda

Ahilik geleneğine göre esnaf ahlakına uymayanların pabucu nasıl dama atılıyorsa, bugünkü demokratik gelişimin ilmek-ilmek dokunulmasını engelleyenlerin de millet tarafından pabucunun atılacağını kimse kulak ardı etmesin istiyorum.

Değerli esnaf arkadaşlarımın hizmet verdiği mevkide daha iyi, daha başarılı ve daha güvenilir hizmet- ürün sağlayabilmesi için, esnaflarımızın bilinçlendirilmesi, zenginleştirilmesi ve daha sağlıklı fayda sağlaması adına projeler ve eylemler geliştirmek için, zor ve sıkıntılı günlerinde dertlerinin sesi olmak, düşenin yanında durup ayağa kalkması için gücü olmak adına bu göreve talibim.

Hakkın yolunda haklının yanında davamızı sonuna kadar savunacağıma ve ilelebet ahiliğe yakışır dik bir duruş sergileyeceğime söz veriyor ve desteklerinizi bekliyorum.

Halk ile İç İçe

onurrr 1

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Fatsa İlçe Başkanı Onur Çam, Halk ile iç içe olarak, vatandaşların dertlerini dinliyor ve çözüm getirmek için sarf ettiği çabaları ile halkın takdirini topluyorlar.

Yapılan vatandaş ziyaretlerinde sorunları ve dertleri dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Fatsa İlçe Başkanı Onur Çam, çözüm için elinden gelen tüm çalışmayı ortaya koyacaklarını ifade ettiler. 7’den 70’e herkes ile samimi bir diyalog kuran Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Fatsa İlçe Başkanı Onur Çam, halkla iç içe olmaları tüm gönülleri feth ediyor.

Yapılan ziyaretlerden dolayı memnuniyetini ifade eden halk, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile Fatsa İlçe Başkanı Onur Çam’a teşekkür ettiler  

BÖLGE BAŞKANLARINI KONUK ETTİ

enverbölge

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı için Ordu’da bulunan 18 Bölge Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın misafiri oldu.

Toplantı salonunda misafirlerini ağırlayan ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği yatırımlar ve sürdürdüğü çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Yerel seçimlerde verdiğimiz vaatleri 3 yılda yerine getirdik. Hükümetiyle uyumlu çalışan bir Büyükşehir Belediyesiyiz” dedi.

İki gün sürecek program kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bölge Başkanları, her geçen gün yaşadığı değişim ve dönüşümle Karadeniz’in parlayan yıldızı olan Ordu ili hakkında Başkan Enver Yılmaz’dan detaylı bilgi aldı.

BAŞKAN YILMAZ, “VERDİĞİMİZ TAAHHÜTLERİ 3 YILDA YERİNE GETİRDİK”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili yaptığı sunumda Büyükşehir Belediyesinin personel yapısı ve mali durumu, AVM Projesi, Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, Akıllı Bisiklet Projesi, altyapı çalışmaları, çöp yatırımları, spor yatırımları, dış cephe çalışmaları, sahil düzenlemesi, bisiklet ve yürüyüş yolları hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, “Yerel seçimlerde verdiğimiz vaatleri 3 yılda yerine getirdik. Hükümetiyle uyumlu çalışan bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip 120 km sahil uzunluğu olan ilimizin hiçbir tarafına çöp dökmüyor ve kanalizasyon akıtmıyoruz. Türkiye’nin en fazla yol ağına sahip üçüncü ve Karadeniz Bölgesi’nin 4 mavi bayrağa sahip olan tek iliyiz. Yıllık turist sayısı 200 binden 600 bine çıkan, güvenlik ve asayiş sıkıntısı olmayan bir iliz” diye konuştu.

“ORDU FARKLILIKLARI YAŞIYOR”

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen’in de yer aldığı ziyarette konuk olarak bulunan gazeteciler, Ordu’nun yaşadığı gelişim ve değişimle son yıllarda ön plana çıkan iller arasında yer aldığını söyledi. Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden gazeteciler, Başkan Enver Yılmaz’a Ordu ilinden mutlu ayrılacaklarını ifade etti.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ÇAMYAR’A ZİYARET

camyarr

Ünye ve Çevresi Mahalli İdareciler Hizmet Derneği yönetimi Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Ünye eski Belediye Başkanlarından İsmail Cerrahoğlu Belediye Başkanı olmayı ateşten gömlek giymeye benzetti. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın kısa sürede Ünye’de büyük ve önemli projeleri hayata geçirdiğini söyleyen Cerrahoğlu, bu hizmet sürecinde birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunun altını çizdi. Cerrahoğlu yaptığı konuşmada, “Dernek olarak tüm siyasi parti ve görüşlerden görev yapmış arkadaşlarımızla buradayız. Amacımız partizanlık yapmadan biz mozaiğin parçası gibi bir tablo oluşturmalıyız” dedi.

Ziyarette konuşan Ünye eski Belediye Başkanlarından Osman Yurt ise Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Dernek olarak bir hizmet binasına ihtiyaçları olduğunu kaydeden Yurt, Büyükşehir Belediyesinden talep edilen yer ile ilgili Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’dan destek istedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “MAKAMLAR GEÇİCİ, ESERLER KALICIDIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan geriye eserler bırakabilmektir dedi. Çamyar, “biz ekibimizle beraber 3,5 yıldır Ünye’nin adeta altını üstüne getirdik ve dokunmadığımız bir alan kalmadı. Bu makamları yürütebilmek vefakârlık ve cefakârlık istiyor. Ben tüm belediye başkanı arkadaşlarımın ve büyüklerimiz görev süresi boyunca ellerinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de sizler yerel yöneticilik yapmış yetişmiş insanlar olarak bizlerle istişare noktasında katkılarınızı esirgememenizi istiyoruz. Ünye’nin ufku bundan sonra açıktır. Ele alacağımız proje ve çalışmalarda fikir noktasında düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanızı ve Ünye ortak paydasında buluşmamızı arzu ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda Başkan Çamyar Derneğe üyeliğini yapılan imza töreni ile gerçekleştirdi. 

Fatsa CHP’de Onur Çam güven tazeledi

cammm


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fatsa İlçe Başkanlığı genel kurulunda Av. Onur Çam tekrar başkan seçildi. 
CHP Fatsa İlçe Teşkilatı olağan genel kurulu Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşti. Genel kurula, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başta olmak CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ve çok sayıda partili katıldı.
Gerçekleşen genel kurulda konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Kongreye katılan 265 delegeden 248 delege oy kullandı. Tek liste ile girilen seçimlerde 248 delegenin 246’sını alan Onur Çam, CHP Fatsa İlçe Teşkilatında yeniden başkan olarak güven tazeledi. 2 oy ise geçersiz sayıldı.
Başkan Onur Çam yaptığı konuşmada, “Partimize her zaman hizmet etmek için tek liste ile seçime girdik ve tüm delege arkadaşlarıma destek verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Yeni listemiz ile yerel seçimlerde başarılı olmak için büyük bir çaba göstereceğiz” dedi. 
Onur Çam başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Ahmet Karamustafa, Murat İnanlı, Ersin Yakan, Serkan Kara, Ali Pekbüyük, Sezgin Aydınlık, Merve Serin, Gökhan Işık, Hale Cevahir, Fırat Tatlıelma, İsmail İnanır, Arzu Gürol, Hasan Ceceloğlu, Cem Eroğlu, Onur Canbaz, Ömer Coşkun.

BÜYÜKŞEHİR ADALETLİ BİR HİZMET ANLAYIŞINI BENİMSEMİŞ

aaaa

 

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Karadeniz Bölge sorumlusu 24 Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, İlçe Belediyeleri inceleme ve değerlendirme gezileri kapsamının üçüncü ve son gününde Korgan,Kumru,Akkuş, Çaybaşı, İkizce ve son olarak Ünye Belediyelerini ziyaret ederek ziyaret ve incelemelerini tamamladı

Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan yardımcısı Mehmet Geldi, yaptığı açıklamada 3 gündür İlçe Belediyelerini ziyaret ettiğini anımsatarak , değerlendirmede bulundu. Geldi, gittiğim her ilçede hummalı bir çalışma gördüm, gittiği her ilçede iş makinalarının kimi yerde sıcak asfalt kimi yerde sanat yapıları, kimi yerde beton yol , kimi yerde devasa su  ve arıtma tesislerini yaparken  gördüm Ordu baştan aşağıya sanki bir şantiye haline dönmüş diyerek , Ünye, Fatsa, Altınordu gibi sahil ilçelerinde  ne varsa Akkuş’ta , Çaybaşı’nda Mesudiye’sinde aynı hizmetler var bunu görmek beni ziyadesi ile memnun etti diyerek Büyükşehir adaletli hizmet dağılımı yapmış emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi’ye İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı  Halil Öz ve İl Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Ergun Çakmak eşlik etti. Ziyaret ve incelemelerde İlçe Başkanları , İlçenin AK Parti’li Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Yerel Yönetimler Başkanları da hazır bulundu.

ORDU’MUZU BETONA TESLİM ETMEYELİM

torun

 

 

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN :  KARADENİZ’İN İNCİSİ GÜZEL

KENTLER NEFES ALAMAZ HALE GELİYOR

            Ordu’nun betonlaşmasına bir tepkide CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi.Türkiye’nin AKP rejimiyle birlikte hummalı bir şekilde betonlaşma faaliyetlerine yıllardır aralıksız devam ettiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, devasa yapılarla, gökdelenlerle, her köşe başına yapılan AVM’lerle kentlerin nefes alamaz hale geldiğini söyledi. Torun, “Yaşadığımız süreçlerin sonunda, şehirlere ihanet edildiği, kentlerin siluetlerinin bozulduğu, artık dikey yapılardan vazgeçilmesi gerektiği AKP’nin en yetkili ağızlarından itiraf edilmiştir.”dedi. 

Kentlerin tarihi dokusunun, doğal güzelliklerinin geri dönüşsüz şekilde bozulmaya yüz tuttuğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Karadeniz sahil şeridinin en güzel şehirlerinden Ordu’nun da bundan fazlasıyla payını aldığını belirtti. Torun, “Ordu’muz Karadeniz’in incisidir. Her gelenin hayranlık duyduğu, ayrılmak istemediği bir şehirdir. Böylesine nadide güzellikte bir kent, halkımızın tüm itirazlarına rağmen, Karadeniz Otoyolu projesinde bile bozulmayan sahil şeridi şimdi sahil dolgusuyla bir beton görüntüsü almıştır.  Bu proje Ordu halkının denizden uzaklaştıracak, denizin ve kıyının doğal yapısını bozacak, denizdeki ekolojik dengeyi de olumsuz bir şekilde etkileyecektir.”dedi.

CAZİBE MERKEZİ YARATMAK KENTLERİ BETONLA DÖŞEMEK DEĞİLDİR

Belde Otel arazisinin de yapılaşmaya açılmasıyla ilgili tepkisini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Torun, “Bu bölge, kıyı şeridinin en güzel bölgelerinden biridir. Buranın da 3 ayrı blokta dikey yapılaşmaya açılıyor olması, yine sahil şeridine yakın olan Ordu’nun en önemli yeşil alanlarından Kentpark’ın, bir spor komleksi için ayrılan Durugöl’ün de imara açılıyor olması kabul edilebilir uygulamalar değildir. Sahile yapılabilecek devasa binalarla Ordu’nun doğal güzellikleri, şehrin can damarları birer birer tahrip edilecektir. Cazibe merkezi yaratmak kentleri betonla döşemek değildir. Ordu halkı yeşili bundan sonra Cumhurbaşkanının dediği gibi ancak mezarlıklarda görecektir.”diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, yapılan ve yapılması düşünülen projelerin şehrin geleceğini yok edeceğini ifade etti.

“Bizlere miras kalan doğamızı, şehirlerimizi, köylerimizi çocuklarımıza yaşanabilir şekilde bırakmak zorundayız.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, zaman varken bu yanlışlardan bir an önce dönülmesi gerektiğini söyledi.

Metin Gündoğdu “Demiryolu Bölgenin Kaderini Değiştirecek”

METİNNN
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi ile ilgili; “Samsun- Sarp’a binip hem gezelim hem de manzarayı izleyelim diyen insanlar hızlı treni kullanıp Karadeniz’in turistik yerlerini, doğasını, yeşilini görme fırsatını çok daha rahat yakalayacaktır” dedi.


Samsun-Sarp Demiryolu Projesinin hayata geçirilmesi için güç birliği yapan kent konseylerine destek veren AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, projenin takipçisi olacağını söyledi. Gündoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a projeyi en kısa zamanda aktaracağını da kaydederek, şöyle konuştu:

“Öncelikle Karadeniz Kent Konseylerine teşekkür ediyorum. Ordu’da bir toplantı yaptılar ve Karadeniz’in Samsun’dan itibaren Sarp sınır kapısına kadar bir hızlı tren projesi konuşuldu. Bu projenin hayata geçirilmesi için kent konseylerine ne düşüyorsa yapacaklarını ilan ettiler. Biz de siyasiler olarak sonuna kadar bu projenin doğru bir proje olduğuna inanıyoruz. Birkaç yıl öncesinde de Olay Gazetesinin havaalanıyla ilgili çok uzun süre “havaalanı istiyoruz” manşetini atma koşuluyla Ordu’da bir havaalanı ortaya çıkarıldı. Şimdi de hızlı tren konusu manşetlerde. Hızlı tren Karadeniz’in yeşil doğasına çok faydalı olacak ve Karadeniz için etkili bir yatırım olacaktır. Biz de bunu görüyoruz biz de bunun takipçisi olacağız.”
“Proje hayata geçebilir”

Bu proje hayata geçebilir mi? Geçebilir. Çünkü Avrupa’nın birçok yerinde bu projeler var ve hızlı trenler yapılıyor. Şu anda zaten Ankara’dan Sivas üzerinden Erzincan ve Erzurum’a kadar gidecek olan bir hızlı tren projesi bitme aşamasına geldi. Yakın bir zamanda da Sivas’a kadar olan kısmı açılacak. Bu projenin de hayata geçirilmemesinin hiçbir nedeni yok.  Daha önce Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ordulu hemşerimizle görüşmüştük o da bu proje çalışmasının belli bir noktaya kadar olduğunu, Fatsa’nın çıkışına kadar yapıldığını ve devamının da yapılması gerektiğini bize söylemişti. Biz de inşallah şimdi hep birlikte bu işin hayata geçirilmesi için elimizden geleni var gücümüzle yerine getirmek için mücadele edeceğiz. Sivil toplum örgütlerinin, kent konseylerinin ve kamuoyunun bu şekilde duyarlı olması ve bu işe öncülük etmesi tabi ki biz siyasileri mutlu ediyor. Çünkü biz de bu projenin arkasında desteği olduğu zaman daha rahat hayata geçirilmesi için mücadele edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız dün Rize’deydi ve orada kongreye katıldı. Bu kent konseyleri görüşmesinden sonra da Cumhurbaşkanımız Trabzon, Giresun, Ordu kongrelerine gelecek. O kongrelerde de Samsun kongresine gelecek. Kendilerine de bu projeyi ileteceğiz. Altyapısını da oluşturup bakanlarımızla, belediye başkanlarımız, milletvekili arkadaşlarımızla bu işin hayata geçirilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.”

“Cumhurbaşkanına ileteceğim”

Ben bunu ilk fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımıza da takdim edeceğim. Bu kongrelere geldiğinde bunun müjdesiyle de gelebilir. Bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmeler yapacağız. İnşallah bu projeyi de Karadeniz’e kazandıracağız. Karadeniz’de daha önce ilk Olay Gazetesi, havaalanı ile ilgili manşet attığında da insanlara hayal gibi geliyordu. Mustafa Malay valimiz o mendireği attığında da insanlara hayal gibi geliyordu. Şu an hızlı tren de hemşehrilerimize hayal gibi gelebilir ama başlandığı zaman en kısa zamanda biter ve çok ciddi sayıda insan taşıyacak kapasiteye ulaşır. Ordu havaalanı şu anda 1 milyonun üzerinde yolcu taşıyor. O yüzden de Karadeniz’i kimsenin es geçme şansı yok. Yatırım yapanların tamamı bu hassasiyeti gösterecektir. Hızlı tren olduğu takdirde hızlı trenle birlikte Ankara’dan yola çıkan turistlerimiz Samsun üzerinden Karadeniz’i boydan boya hızlı trenle gezip tekrar geri dönme imkanı yakalar. Hem çok hem ucuz hem de önemli bir imkan olacak. Yurt dışından da gelip Karadeniz’i görmek isteyenlerin bu imkanlardan faydalanacağına inanıyorum. O yüzden yolcu kapasitesinin yüksek olacağı bir hat düşünüyorum. Erzurum projesi taşımak için yapılacak olan bir proje. Samsun- Sarp’a binip hem gezelim hem de manzarayı izleyelim diyen insanlar hızlı treni kullanıp Karadeniz’in turistik yerlerini, doğasını, yeşilini görme fırsatını çok daha rahat yakalayacaktır.”

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3539232
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
275
1159
2919
32453
3539232

İp Adresniz: 54.234.65.78
Server Time: 2018-01-24 06:47:38