CTP-REKLAM

İDDİALAR TBMM GÜNDEMİNDE

iddiaaalarr

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü ile ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıdı.

Halen görev yapmakta olan Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürünün, Altınordu ilçesindeki okullar ve kurumdaki eğitim yöneticilerine ve çalışanlara karşı haksız ve hukuksuz bir biçimde düzenli ve sistematik bir şekilde mobbbing uyguladığı, çalışanların bu yolla sindirildiği ve korkutulduğu,

Uygulanan baskının en üst seviyelere çıktığı, çalışanların iş üretemez hale geldiği,  tabi hakları olan şikayet haklarını bile memuriyetlerine zarar gelebileceği endişesiyle kullanamadıkları, çalışma barışının bozulduğu, bir kısım çalışanın psikolojik destek almaya ve antidepresan ilaç kullanmaya başladıkları,

2016-2017 eğitim-öğretim yılında 200’ ün üzerinde eğitim çalışanının inceleme ve soruşturmaya tabi tutulduğu, bu inceleme ve soruşturmaların Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından bir silah olarak kullanıldığı, soruşturmalara muhakkik olarak atadığı kişilere müdahale ettiği ve ceza almasını istediği kişilere ceza teklif ettirdiği, yapılan inceleme ve soruşturmaların tamamen göstermelik olduğu, sadece hedef tahtasına koyduğu kişilere yönelik cezalandırma yöntemi  olarak kullandığı,

Görevi esnasında makam odasına gelen çalışanları azarladığı, aşağıladığı ve itibarsızlaştırdığı,

Lise Müdürlüklerinin yapacağı harcamalara müdahale ettiği, müdürlüklerin ihtiyaçlarının kendi akrabalarından ve yakın çevresinden yapılması için tavsiye, telkin ve önerilerde bulunduğu, bölge esnafına kendi adına kaynaklı borçları bulunduğu iddiaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanından bilgi isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, verdiği soru önergesinde,

Halen görev yapmakta olan Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevde bulunduğu dönemde eğitim yöneticileri, öğretmenler ve çalışanlarla ilgili yapılan inceleme ve soruşturma sayısı ne kadardır? Altınordu İmam Hatip Lisesi Müdürü hakkında bir inceleme-soruşturma yapılmış mıdır? Yapıldı ise soruşturmanın sonucu ne olmuştur?                 Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürleri ve çalışanlarla ilgili kaç kere görev yeri ve değişikliği yapılmıştır? Yönetici ve memur kadrolarında görev yapan çalışanların mobbing uygulandığı konusunda Bakanlığınıza veya BİMER’e iletilen şikayet dilekçesi var mıdır? Var ise bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Anılan İlçe Milli Eğitim Müdürünün görev yaptığı dönemde Altınordu İlçesinde bulunan Lise Müdürlüklerinin 2016-2017 yılında yaptığı harcama tutarı ne kadardır? İlgili İlçe Milli Eğitim Müdürünün bulunduğu makamı siyasi geleceği için bir sıçrama tahtası olarak gördüğü, makam odasında akşam geç saatlere kadar kabul yaptığı, bu kabulleri fotoğrafladığı ve sosyal medya hesapların da yayınladığı tarafıma iletilen iddialar arasındadır. Bu konu ile ilgili Bakanlığınıza iletilen her hangi bir bilgi var mıdır? Sosyal medya hesapları ile ilgili bir inceleme yapılmış mıdır? Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yukarıda iletilen iddialarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bir müfettiş görevlendirilecek midir? sorularına cevap istedi.

 

“Bilimsel değerler yok sayılıyor”

bilimselll

Çeşitli programlara katılmak için memleketi Ordu’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un hedefinde Milli Eğitim Bakanlığı vardı. Torun CHP İl Yönetimiyle ve partililerle birlikte ziyaretlerine Eğitim-İş Sendikası ile başladı. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı yeni müfredatla ilgili basın toplantısı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’un tepkisi sert oldu. “Çağdaş, demokratik olmayan, laik eğitim ilkelerinden sapan, bilimsel değerleri yok sayan bu müfredatın amacı biat eden nesiller yetiştirmektir.” dedi. Bakanlığın kapalı kapılar ardında yandaş sendikasıyla birlikte hazırladığı müfredatın Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasına, kanunlarına aykırı olduğunu söyleyen Torun, “Bu müfredatta bilim insanlarının görüşleri yok, bu müfredatta STK’ların, eğitimcilerin, uzmanların görüşleri yok. Siyasi iktidarın kendi görüşüne yakın olmayan hiçbir uzman aklın görüşü yok. Bu müfredat milli değildir, bu müfredatta bu ülkenin kuruluş ve kurtuluş destanını yazan Atatürk, onun silah arkadaşları yok, Atatürkçülük yok. Bu müfredatla ancak bir cemaatin, bir tarikatın, bir hocanın peşinden gidecek kendi nesillerinizi yetiştirirsiniz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının rotasından çıktığını, AKP iktidarının, Türkiye’nin aydınlık geleceğini yaratacak gençlerin hafızasından ulus ve bağımsızlık bilincini silmeye çalıştığına dikkat çeken Torun, “Evrim teorisini reddetmek, insanoğlunun yıllarca doğruyu bulmak adına yaptığı bilimi, deneyi, tecrübeyi yok saymaktır. Körü körüne bir şeye inanan toplumların sonu ortadadır. Sorgulamayan, araştırmayan, aklını kullanmayan bir nesil istiyorlar. Pozitif bilimleri yok sayan bir zihniyet ancak karanlık bir gelecek yaratır.” dedi. Torun, “Değerler eğitimini vermek için okullara tarikatların, cemaatlerin girmesinin önünü açan zihniyet yaşananlardan hiçbir ders almamıştır. Siyasi iktidar Türkiye’nin geleceğini uçuruma sürüklemek için elinden ne geliyorsa yapmaya devam etmektedir. 15 Temmuz’u neredeyse pek çok ders kitabına koyan Bakanlık, Kurtuluş Savaşı destanını görmezden gelmektedir. Bu asla ama asla kabul edilemez.” dedi.

24 TEMMUZ BASIN İÇİN BAYRAM GÜNÜ DEĞİL YAS GÜNÜDÜR

Ordu Gazeteciler Cemiyeti ile 19 Eylül Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Türk Basınında sansürün kaldırılmasının Yıldönümünün de  basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını  kutladı. Toplumların gelişiminde ve aydınlanmasında başlı başına bir güç olan basının doğruyu yazabilme özgürlüğü içerisinde doğru, objektif ve güvenilir haber vermek, yaşanılan olumsuzlukları sorgulamak, kamuoyu oluşturmak gibi etkin görevleriyle halkın bilgilendirilmesinde ve bilinçlendirilmesinde öncü rol oynadığını söyledi. Torun, “Bugün Türkiye basın özgürlüğü endeksinde 180 ülke ülke arasında 155. Sırada utanılacak bir yerdedir. 157 gazeteci ve medya çalışanı cezaevindedir. Siyasi iktidarın beğenmediği herkes cezalandırılmakta, hoşuna gitmeyen her haber sansürlenmektedir. Ne yazık ki, bugün Basın Bayramı günü değil, yas günüdür. Utanıyorum, gerçekten ülkem adına utanç duyuyorum.”dedi.

Programına İsmetpaşa Caddesindeki esnaf ziyaretleriyle devam eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, esnafın sorunlarını dinledi. Caddedeki vatandaşlarla sohbet etti. “Esnafımız dertli, vatandaşımız dertli. Siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafımız var. Vatandaşımızın cebinde para yok. Gençlerimiz işsizliğin pençesinde kıvranıyor. Vatan evlatları her gün toprağa şehit düşüyor. Ne oldu peki. 16 Nisan’dan sonra Türkiye’de hiçbir değişmedi. Türkiye uçacaktı, ne oldu. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta, dış politikada felakete uçan bir Türkiye yarattılar.” diyen Torun,  siyasi iktidarın söylediği her şeyin bir kandırmacadan ibaret olduğunu söyledi. Torun, programını  Aybastı Perşembe Yaylasında düzenlenen Geleneksel Güreş ve Kültür Festivaline  katılarak tamamladı.

KURTULMUŞ’A YOĞUN DESTEK ZİYARETİ!

kurtulmusaaa

Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni kabineyi açıklamasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a destek ziyaretleri aralıksız sürüyor. Bakan Kurtulmuş’a son olarak ise Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Muharrem Aktepe ve Ordulu üst düzey bürokratlar destek ziyareti yaparak, ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.     

65. hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Veysi Kaynak, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Kültür ve Turizim Bakanı, Nabi Avcı yer almadı. Kabineye yeni giren isimler, Abdülhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Demircan oldu. 65. Hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcıları, Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu oldu.

Yeni kabinenin açıklanmasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a destek ziyaretleri aralıksız sürüyor. Bu bağlamda Kurtulmuş’a, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Muharrem Aktepe ve Ordulu üst düzey bürokratlar destek ziyareti yaparak, ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Hemşehrimiz, Ordu Milletvekilimiz Sayın Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Bey’e, Başkan Yardımcım Muharrem Aktepe ile birlikte, yeni Kültür Ve Turizm Bakanlığı görevinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Rabbim Ordu’muz ve ülkemiz için hayırlı hizmetlere vesile eylesin” dedi. 

ÜLKEMİZ VE MİLETİMİZ İÇİN KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDİYORUZ!

ulkemızzz

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev almasını gazetemize özel değerlendirdi. Başkan Uçar, “Türkiye’de değişimin yaşandığı en temel alanlardan bir tanesinin kültür olduğudur. Bunun için de AK Parti’nin de üzerinde hassasiyetle durduğu bir alan olarak kültür ve turizmimizi geleceğe en güzel şekilde taşıma görevi Sayın Bakanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a verilmesi ilimiz ve ilçemiz için güzel ve müjdeli bir haber olmuştur” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev almasını gazetemize özel değerlendiren AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65.Hükümette yapılan değişiklik sonucu hemşerimiz ve Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Yeni Bakanlar Kurulu'nda Sn.Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kültür ve Turizm Bakanımız olarak ülkemize hizmet edecek olmasını ilçemizde büyük bir sevinçle karşıladık” dedi.

 

GÜZEL VE MÜJDELİ BİR HABER OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin yeni tablosuyla ilgili değerlendirmesine devam eden Uçar, “Türkiye’de değişimin yaşandığı en temel alanlardan bir tanesinin kültür olduğudur. Bunun için de AK Parti’nin de üzerinde hassasiyetle durduğu bir alan olarak kültür ve turizmimizi geleceğe en güzel şekilde taşıma görevi Sayın Bakanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a verilmesi ilimiz ve ilçemiz için güzel ve müjdeli bir haber olmuştur.   

BAKANLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

Bakanlar kurulundaki değişiklikle icracı bir bakan olarak devam etmesi ayrı bir gurur kaynağımızdır. Özellikle bizlere tekrar bu sevinci yaşatan liderimiz, Ak Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binalı Yıldırım’a teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni bakanlık görevinin hem kendileri için hayırlı olmasını diliyorum hem de Ordu ilimiz ve Fatsa ilçemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Bakanlar kurulunda görev alan diğer bakanlarımıza da başarılar diliyorum.

KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ

Bakanımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Belediye Başkanlarımızla ve Teşkilatlarımız hep birlikte ülkemiz, milletimiz için durmaksızın çalışmaya kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz” diye konuştu. 

KABİNEDE KARADENİZ AĞIRLIĞI

kabinedeee

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası yeni kabinedeki isimleri duyurdu. Bu açıklamaya göre kabineye 6 yeni isim girerken, 11 koltuk değişti. Açıklanan yeni kabinede Karadeniz ağırlığı sürdü. Buna göre kabinede yer alan isimler ise, Kültür ve Turizm Bakanı Porf. Dr. Numan Kurtulmuş(Ordu), Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli(Giresun), Sağlık Bakanı Ahmet Demircan(Samsun), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu(Trabzon) olurken, Ordu’nun damadı Recep Akdağ ise Başbakan Yardımcılığı görevine getirilerek liste şekillendi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü. Görüşme sonrası Başbakan Binali Yıldırım kabinedeki revizyonu açıkladı. 65. hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Veysi Kaynak, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Kültür ve Turizim Bakanı, Nabi Avcı yer almadı. Kabineye yeni giren isimler, Abdülhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Demircan oldu. 65. Hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcıları, Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu oldu.

GÖREVİ DEVRALACAK, BAYRAĞI DEVRALACAK

Yıldırım konuşmasında, "Biz de Sayın Cumhurbaşkanımıza arzettik, gerekli görüşmeler, istişareler yaptık. Yapılan bu değişikliği kamuoyuyla paylaşıyoruz. Tabii ki görev yapanlar, yeni görev yapacak arkadaşlar hepsi birbirinden üstün. Ne görevi bırakan ne de görevi alanın birbirine üstünlüğü sözkonusu değildir. Bu bir bayrak yarışıdır, bir kan değişimidir. Bakanlar Kurulu zaman zaman bir yeni değişikliğe ihtiyaç duyulduğunda bunlar yapılır. Genel olarak  demokraside siyasette olan bir şeydir." ifadelerine yer verdi. 15 bakanımız aynı görevini sürdürmeye devam edecek. 5 yeni arkadaşımız önce görev yapan arkadaşlardan görevi devralacak, bayrağı devralacak. 6 Bakanlar Kurulu üyemizin görev değişikliğiyle yine kabinede görevlerini sürdürecekler. Bakanlar Kurulu'muzun 11 üyesinde ya yer değişikliği ya görev değişikliği gibi bir sonuç ortaya çıkmıştır. 6 arkadaşımızın bakanlar kurulu içerisindeki görev yerleri değişmiş, 5 yeni arkadaşımız da yeni üyesi olmuştur. Bugüne kadar Bakanlar Kurulumuzda görev yapan, bu değişiklikle görev almayan görevine devam etmeyen, görevini tamamlayan arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim töreni düzenlendi. Bakanlık görevini devreden Avcı, Bakan Kurtulmuş'u tebrik ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Kurtulmuş da Avcı'nın kişiliği, zarafeti, bilgisi, donanımı, kültür ve devlet adamı sıfatıyla AK Parti camiasının yol gösteren kişilerinden olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Çok cerbezeli görünmeyen ama perde arkasında bizim camiamızın sakin güçlerinden birisi olan Nabi Avcı'dan bu görevi devralmış olmak benim için de hem büyük bir onur hem de büyük bir zorluktur. Kendisine şimdiye kadar yaptığı hizmetleri dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.

MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Başbakan Yardımcılığı görevini Fikri Işık’a devreden AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, şunu söyledi: “Başbakan Yardımcılığı görevimi Sayın Fikri Işık'a devrettim. Kendisine üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

YENİ KABİNE AÇIKLANDI Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı oldu!

kabinee

Başbakan Binali Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün yaptıkları görüşmeden sonra dün tekrar bir araya geldi. Başbakan Yıldırım, görüşmeden sonra yeni Kabine'yi açıkladı. Buna göre, 6 yeni isim kabineye girdi, 5 bakanın görev yeri değişti, 15 bakanın ise görev yeri aynı kaldı. Kadın bakan sayısı ise 2’ye yükseldi. Ak Parti Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütecek.

Başbakan Yıldırım, görüşmeden sonra yeni Kabine'yi açıkladı. Eski Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürütecek. Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni kabine; Başbakan Yardımcısı: Bekir Bozdağ, Başbakan Yardımcısı: Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı: Fikri Işık, Başbakan Yardımcısı: Recep Akdağ, Başbakan Yardımcısı: Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı: Abdülhamit Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı: Fatma Betül Sayan Kaya, Avrupa Birliği Bakanı: Ömer Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Jülide Sarı Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı: Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı: Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı: Osman Aşkın Bak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı: Bülent Tüfengçi, İçişleri Bakanı: Süleyman Soylu, Kalkınma Bakanı: Lütfi Elvan, Kültür ve Turizm Bakanı: Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı: Nacfi Ağbal, Milli Eğitim Bakanı: İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı: Nurettin Canikli, Orman ve Su İşleri Bakanı: Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı: Ahmet Demircan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı: Ahmet Arslan” olarak şekillendi

Numan Kurtulmuş kimdir?
Numan Kurtulmuş, 1959'da Ordu'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde uzun yıllar Sosyal Siyaset ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında dersler verdi. AK Parti Ekonomik Konulardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 62. 63. ve 64. Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinde başbakan yardımcısı olarak görev yaptı. Kurtulmuş, evli ve 3 çocuk babası.
Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde gerçekleştiren Kurtulmuş, babasının kuruculuğunu üstlendiği İlim Yayma Cemiyetinde Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç gibi isimlerle tanışma imkanı buldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 1982 yılında mezun olan ve aynı fakültede yüksek lisansını tamamlayan Kurtulmuş, 1990-1993 yıllarında ABD'de Cornell Üniversitesi New York State School of Industrial & Labor Relations'nda misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1992'de iktisat doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı'nda doçentlik, 2004'te ise profesör unvanını alan Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde uzun yıllar Sosyal Siyaset ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında dersler verdi.

28 Şubat sonrası siyasetle tanıştı
Kendisi gibi öğretim görevlisi olan eşi Sevgi Kurtulmuş, 28 Şubat sürecinde başörtüsü nedeniyle dönemin mağdurları arasında yer aldı. Politikaya atılmak gibi bir planı yokken eşinin yaşadıkları ve milli görüş eksenindeki partinin ayrışma sürecine girmesiyle siyasete atılan Kurtulmuş, 1998 yılında siyaset yaşamına Necmettin Erbakan’ın yanında girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2001 yılında Fazilet Partisi’nin kapatılmasının ardından Saadet Partisi’ne katıldı.
Saadet Partisi’nde İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 25 Ekim 2008 tarihine kadar Saadet Partisi'nde Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 17 Ekim 2008 tarihinde ise dönemin Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, yaptığı basın toplantısında 26 Ekim 2008 günü Ankara’da yapılacak kongrede tek genel başkan adayı olarak Numan Kurtulmuş’un katılacağını açıkladı. Ankara’da “Saadet Şimdi!” sloganı ile Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen 3. Büyük Kongrede kullanılan 946 oyun geçerli olan 924 oyunun hepsini alarak Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi.
1 Ekim 2010 tarihinde Saadet Partisi'nden ayrılarak, 1 Kasım 2010 tarihinde Halkın Sesi Partisi'ni (HAS Parti) kuran Kurtulmuş, HAS Parti'nin AK Parti ile birleşmesiyle 2012'de AK Parti kadrolarında yer aldı. 4 Ekim 2012'de AK Parti'de Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Kurtulmuş, 29 Ağustos 2014'te Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

“ANITKABİR, TÜRK ULUSUNUN KUTSALIDIR”

anıttt

Anıtkabir’e Yönelik İmar Planı Değişikliği ile ilgili basın açıklaması yapan Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Anıtkabir Ulusumuzun Kutsalıdır. Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gelişigüzel müdahalelerin yapılmasına yönelik alınan Büyükşehir Belediye Meclis Kararının altında kimin imzası olursa olsun izin vermeyeceğiz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen ve kamuoyuna yansıyan Anıtkabir’e yönelik imar planı değişikliği kararı ile ilgili açıklamalarda bulunan Torun, “Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin söz konusu plan kararının alanın niteliğine yönelik büyük değişiklikler içermediği yönünde ifadeleri var. Ancak alınan karar önemli belirsizlikler içeriyor,  alanın bir bölümünde imar hakları yeniden tanımlanıyor, alanın bir bölümünün plan kapsamı dışına çıkarıldığı anlaşılıyor. Ulusal değerimiz ve kutsalımız haline gelmiş Anıtkabir gibi bir alanın böylesi bir plan değişikliğine konu olması altında kimin imzası olursa olsun kabul edilebilir değildir. Geçtiğimiz dönemde Atamızın emaneti olan Atatürk Orman Çiftliği’nin başına gelenler ortadayken ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın İller Bankası’nın yıkıntıları üzerinde çektirdiği fotoğraf hafızalardayken, Anıtkabir alanı için yapılan plan değişikliğinin kamuoyunda geniş infial uyandırmış olması şaşırtıcı değildir” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görev yapan Partili Meclis üyelerine de bu konudaki hassasiyetlerinin bildirildiğini ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, söz konusu imar planı değişikliğinin herhangi bir biçimde Anıtkabir ve çevresinde kabul edilmesi mümkün olmayan değişikliklere yol açmaması için gerekli her türlü girişimde bulunulacağını belirtti.

“ANITKABİR’İN GÖLGEDE BIRAKILMASINA ASLA İZİN VERMEYİZ”

Anıtkabir’le ilgili değişikliği yapma yetkisine sahip tüm sorumlulara da seslenen Torun, “Ne Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, ne de Atatürk’ün mirasının takipçisi olan Türk milleti bu oldu bittiyi kabul etmeyecektir. Konunun yakın takipçisi olacağız, kutsalımız olan Anıtkabir’in çevresinin betonlaştırılması ve gölgede bırakılmasına asla izin vermeyeceğimizi tüm milletimizin bilmesini isteriz.” dedi. 

“Dünya FETÖ kanserinden kurtulmalı”

metinnnn


15 Temmuz hain işgal girişimini gerçekleştiren FETÖ ve Orta Afrika'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkerenin uzatılması hakkında TBMM Genel Kurulunda konuşan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Diğer ülkeleri FETÖ’ye karşı uyarıyor, bu hastalıklı yapıya karşı sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.


Dünya FETÖ Kanserinden Kurtulmalı

TBMM Genel Kurulu’na hitaben konuşan AK Parti Ordu Milletvekili ve KEİPA üyesi Metin Gündoğdu “FETÖ, ihanet kelimesinin ne anlama geldiğinin ibretli ve dramatik örneğidir. Sadece devlete değil tarihimize, dinimize, milletimize ve hülasa insanlığa ihanetin adıdır FETÖ... Münafıklığın, mürtedliğin ve nihayet ahlaksızlığın kitabını yazan kişinin adıdır. Sözde din adamı kisvesine girmiş olan FETÖ elebaşı… Dünyanın bütün ülkelerini ve iyi insanlarını bu işgalci terör örgütü konusunda ikaz ediyorum. Bunlarda hile, desise, oyun türlü türlüdür. Bunların kendi gizli ajandaları var. Bunlar robotik varlıklar. Ne normal insan gibi ruha ne de gönüle sahiplerdir. Amaca giden bütün yolları meşru görürler. Hedefe odaklanırlar ve robot gibi ne emredilirse onu yaparlar. Bunların insani değerleri münafıkça istismar etmelerine müsaade etmeyeceğiz. İnsanlığın barış ve huzuru için bütün dünyanın bu kanserden kurtulması lazım. Diğer ülkeleri de bu konuda sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.


Askerimiz ve Devletimiz Kudretlidir
Türkiye’nin stratejik ve ekonomik olarak dünyanın en önemli ülkeleri arasında olduğunu vurgulayan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Türkiye Cumhuriyeti Devleti temsil ettiği değerler, ekonomisi, kültürü ve jeostratejik tarihi geçmişi itibariyle gelişmiş 20 ülke arasında temsil bulmuş güçlü ve önemli bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi bölgesi için barışın, güvenliğin, refahın ve huzurun teminatı olduğu kadar dünya için de barış ve huzuru temin edebilecek kudrette örnek bir devlettir. Ay yıldızlı al bayrağın gölgesinin ulaştığı her yerde insanlar huzur ve güven içinde yaşayacaklardır. Biz diğergamlığı ile bilinen bir milletiz. Ülkemizin, milletimizin hak ve menfaati için, uluslararası hukukun gereği için, dünyanın barış, güvenlik ve refahı için meşruiyeti bulunan uluslararası anlaşmalar gereği her yerde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hamdolsun Türkiye, Türkiye’den büyüktür. Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Mehmetçiğimize bu görevlerinde Cenab-ı Hak’tan üstün muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

İnsan Hakları ve İnsanı Yardım İçin Oradayız

Türk askerinin gerekli bölgelerde sınır ötesinde de görev yaptığını söyleyen Metin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti; “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 25 Nisan 2013 tarihli ve 2100 sayılı Kararı'yla Mali'de Birleşmiş Milletler Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu'nun kurulması oy birliğiyle kabul edilmiştir. Birleşmiş Milletler Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu'nun son olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 29 Haziran 2015 tarihli ve 2227 sayılı Kararı'yla tadil edilen görev yönergesinde, ülkede istikrarın sağlanması, ateşkes sürecinin desteklenmesi, izlenmesi ve denetlenmesi, barış süreci yol haritasının uygulanması, ulusal siyasi diyalog sürecine destek sağlanması, Birleşmiş Milletler personeli ve sivillerin korunması, insan haklarının güvence altına alınması ve teşviki, insani yardım faaliyetleri ile kültürel varlıkların korunmasına destek verilmesi ana görevler olarak tanımlanmıştır. Diğer taraftan, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 10 Nisan 2014 tarihli ve 2149 sayılı Kararı'yla Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Birleşmiş Milletler Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu kurulmuştur.”

Sivillerin Güvenliği Önceliğimiz

Kritik bölgelerde görev yapan Türk askerinin önceliğinin sivillerin güvenliği ve dünya barışı olduğuna dikkat çeken AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, şu ifadeleri kullandı; “Birleşmiş Milletler Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu'nun görev yönergesinde imkânlar ölçüsünde ve konuşlanılan bölgelerde sivilleri korumak, sivil halka yönelik tehditleri tespit etmek ve kayıt altına almak, ülkedeki geçiş sürecinde siyasal hayatın işleyişine ve devlet otoritesinin ülkede tesis edilmesine katkı sağlamak, ülkenin toprak bütünlüğünü korumak, insani yardımların ulaştırılmasını kolaylaştırmak, Birleşmiş Milletler personelini korumak, insan haklarını korumak ve teşvik etmek, silahsızlandırılma ve ülkeye geri dönüşlere destek vermek ile Orta Afrika Cumhuriyeti'nde güvenliğin yeniden tesisi için reform çalışmalarını desteklemek gibi hususlar yer almaktadır. Birleşmiş Milletler tarafından ülkemize söz konusu misyonlara katılım davetinde bulunulmuştur. Ayrıca, Birleşmiş Milletler 70'inci Genel Kurulu görüşmeleri sırasında düzenlenen Barışı Koruma Zirvesi'nde söz konusu Birleşmiş Milletler misyonları için ülkemizden katkı sağlanması talebinde de bulunulmuştur.”


Bayrağımız Dünyanın Dört Bir Yanında
Metin Gündoğdu “Türkiye, bu minvalde, bir yandan uluslararası barış ve istikrarın korunması için ülkelerin toprak bütünlüğünün korunması, kolektif savunma ve kriz yönetim operasyonlarına katkıda bulunulması yani barışı korumak, iş birliği ve ortaklık politikası kapsamında hâlen Birleşmiş Milletler şemsiyesi altında Lübnan'da, Afganistan'da, Mali'de, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, Liberya'da, Güney Sudan'da, Fildişi Sahili'nde ve Darfur'da; NATO kapsamında ise Kosova'da, Afganistan'da varlık göstermektedir. Afrika ortaklık politikamız, kıtada barış ve istikrarın tesisine, siyasi, ekonomik ve sosyal kalkınmaya yardımcı olmayı, bu amaçla siyasi, ekonomik, ticari, insani yardım, yeniden yapılanma, güvenlik, kamu diplomasisi ve ara buluculuk alanlarında karşılıksız yardımda bulunmayı içermektedir. Afrika'da bölgesel istikrar ve barış için tehdit oluşturan bu gibi insani ve siyasi krizlerin çözümüne ülkemizce askerî katkıda bulunulması politikamızın da bir gereğini oluşturmakta ve bölge halkının refahı için sorunların bir an önce çözülmesi amaçlanmaktadır.” dedi.


Dünya Barışına Katkı Yapmaya Devam Edeceğiz
Osmanlı mirası olan topraklarda, bugün Türk askerlerinin görev yaptığını belirten Metin Gündoğdu “Türkiye, Afrika politikamız kapsamında, Mali'nin toprak bütünlüğünün ve ulusal birliğinin sağlanması, ulusal uzlaşma çabalarının başarıyla sonuçlanması, demokratik düzene dönüşle siyasi istikrarın ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın sağlanması yönünde bir politika takip etmektedir. Avrupa Birliğiyle olan politikamızın yanı sıra, Osmanlı'dan günümüze kadar bir Avrupa-Asya-Afrika ülkesi olan ülkemizin, 21'inci yüzyılın gerçekleriyle uyum içerisinde yeni bir döneme giren Afrika politikasının da bir gereği olarak bölgede yer alması stratejik bir önceliktir. Afrika'da bölgesel istikrar ve barış için tehdit oluşturan insani ve siyasi krizlerin çözümüne ülkemizce askeri katkıda bulunulmasının, bölgede ve genel olarak Afrika Kıtası'nda izlemekte olduğumuz faal dış politikamızın doğal bir uzantısını oluşturacağı değerlendirilmektedir. Demokrasi havarisi ülkeler tarafından ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde verdiği demokrasi mücadelesinde yalnız bırakılsa da dünya barışına katkı sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti var gücüyle her zaman destek olmaya devam edecektir.” dedi.

O OLAY TBMM GÜNDEMİNDE!

engelliii

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, 2016 yılının Ekim ayında Ordu E Tipi Kapalı Cezaevinde(Efirli) hükümlüyken yaşamını kaybeden engelli mahkumun ölümünü TBMM gündemine taşıdı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren  Seyit Torun, her ne kadar konu yargı sürecinde ise de tanık mahkum ifadelerinin kan dondurucu nitelikte olduğunu söyledi. Efirli cezaevinde insanlık dışı işkencelere maruz kalarak ölen hükümlünün ölmeden önce yaşadıklarının kabul edilemez olduğunu ifade eden Torun, “Devletin cezaevinde engelli bir mahkuma diğer mahkumlar tarafından akıl almaz işkenceler yapılıyor. Burası bir cezaevi, mahkumlar engelli mahkumu alıyor, üst katlara çıkarıyor, çırılçıplak soyuyor, ıslak havluların içine piller konulup topuz yapılıyor ve saatlerce dövülüyor. Bu arada işkence sesleri duyulmasın diye televizyonların sesi son seviyeye kadar  açılıyor, müzik çalınıyor. Bu nasıl bir Cezaevidir, bu Cezaevinin yetkilileri tüm bu insanlık dışı işkenceler yapılırken nerededirler. Tüm bu yaşananlara niye engel olunmamıştır. Engelli bir mahkum diğer mahkumlar tarafından dövülerek öldürülürken Cezaevinin müdürü, yardımcısı, gardiyanları buna nasıl göz yummuşlardır. Buna engel olamayan, göz yuman kim varsa cezalandırılması gerekir. ” dedi.

“İNSANLIK SUÇU İŞLENMİŞ, KABUL EDİLEMEZ”

Bu insanlık dışı olayı TBMM gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun verdiği soru önergesinde;  olayla ilgili soruşturma yapılıp yapılmadığı, açığa alınan Cezaevi yöneticisi olup olmadığı, cezaevlerine hangi zaman aralıklarında denetim yapıldığı, bir daha böyle bir olay yaşanmaması için Adalet Bakanlığı yetkililerinin hangi önlemleri aldığı konularında Bakandan bilgi istedi. “Engelli bir mahkum dövülerek öldürülüyor. Kim tarafından, diğer mahkumlar tarafından. Adli Tıp Raporunda iç organları parçalandığı için öldüğü ifade ediliyor. Öldürülünceye kadar Cezaevi yetkililerinin ruhu duymuyor. Ya da göz yumuluyor. Nerede Devletin Cezaevinde. Böyle bir insanlık suçu asla kabul edilemez.” diyen Torun, konunun sonuna kadar takipçisi olacağını söyledi.   

“SORUNLAR GİDEREK DERİNLEŞİYOR, BAŞARI DÜŞÜYOR”

cbvf

Ordu’nun eğitim sorunlarını TBMM gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ordu’nun her geçen yıl eğitim-öğretimde başarısının düştüğüne dikkat çekti. Torun, Milli Eğitim Bakanının cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, eğitim sisteminin yıllardır çözüm bekleyen en temel sorunlarının, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da azalmak bir yana daha da arttığını ifade ederek, sorunların giderek derinleştiğine dikkat çekti. Devlet okullarının kendi kaderleriyle baş başa bırakıldığını söyleyen Torun,

“GÜNÜBİRLİK EĞİTİM POLİTİKALARI BAŞARI GETİRMEZ”

 “Eğitimde durum içler açısı. Devletin yetkili ağzı okullarda sınıf öğretmeni olmadığını, orman mühendisini, sosyoloji mezununu sınıf öğretmeni olarak görevlendirmek zorunda kaldığını açıklıyor. Bölge halkı çocukların okuma yazmayı öğrenmeden sınıf geçtiğini söylüyorsa durum vahim demektir. Öğretmen yok, memur yok, ödenek yok. Eğitimde başarı gelir mi? TEOG’un, LYS’nin sonuçları ortada. Ordu’nun eğitim başarısı her geçen yıl düşüyor.  Bu sorunları çözmeden başarıya ulaşmak, sağlıklı ve kaliteli bir eğitim vermek mümkün mü?” dedi. İlk ve orta öğretim başarı oranı nedir? Sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni açığı ne kadardır? Sınıf öğretmeni olarak öğretmen kadrosu dışında görev yapan kaç kişi bulunmaktadır? İlçelere göre sayısı ne kadardır? Sınıf öğretmeni olarak öğretmen kadrosu dışında görevlendirilmeler yapılmasının öğrencilerin eğitim-öğretim yaşamlarına getireceği olumsuz etkenler konusunda ne düşünülmektedir? Yönetici kadrolarında açık bulunmakta mıdır? Okullardaki memur ve hizmetli kadrolarında ne kadar açık bulunmaktadır? sorularına Milli Eğitim Bakanından cevap isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Mesudiye, Gölköy, Akkuş, Aybastı, Gürgentepe, Korgan gibi Ordu İl Merkezine uzak olan ilçelerimizde eğitim-öğretim alanında yaşanan sorunları yerinde incelemek üzere müfettiş gönderilmesini de istedi.

 “EĞİTİM-ÖĞRETİME KAYNAK AYRILAMIYORSA BU UTANÇ VERİCİ BİR DURUMDUR”

2017-2018 eğitim-öğretim yılı başlamadan önce sorunların çözümüne yönelik Bakanlığın herhangi bir çalışması olup olmadığını da soran Torun, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında il ve ilçelere atama yapılacak öğretmen sayısı konusunda da bilgi istedi. Günübirlik eğitim politikalarıyla eğitim-öğretimin sürdürülemeyeceğini ifade eden Torun, Çocuklarımızın başarısı düşüyor, eğitim-öğretimden mahrum kalıyorlarsa bunun tek sorumlusu Milli Eğitim Bakanlığıdır. Kaynak yok denemez. Eğer hükümet eğitim öğretime kaynak ayıramıyorsa bu utanç verici bir durumdur. Kabul edilemez.” dedi.

İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI!

akkkkkk

Ordu’da, AK Parti İl Teşkilatı tarafından icra edilen grup toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın başkanlık ettiği grup toplantısına ilçe belediye başkanları ve AK Parti meclis üyeleri katıldı.

AK Parti Ordu İl Teşkilatı tarafından parti binasında grup toplantısı düzenlendi. . Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın başkanlık ettiği grup toplantısına ilçe belediye başkanları ve AK Parti meclis üyeleri katıldı.

Parti binasında düzenlenen toplantıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Büyükşehir Belediyemizin Temmuz ayı olağan meclis toplantısı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz başkanlığında Ak Partili meclis üyelerimiz ile il binamızda istişare toplantısı gerçekleştirdik” diye konuştu. 

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3453059
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
692
1054
8844
25109
3453059

İp Adresniz: 54.225.16.10
Server Time: 2017-11-19 17:13:24