CTP-REKLAM

BÖLGE BAŞKANLARINI KONUK ETTİ

enverbölge

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı için Ordu’da bulunan 18 Bölge Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın misafiri oldu.

Toplantı salonunda misafirlerini ağırlayan ve Ordu Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği yatırımlar ve sürdürdüğü çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Yerel seçimlerde verdiğimiz vaatleri 3 yılda yerine getirdik. Hükümetiyle uyumlu çalışan bir Büyükşehir Belediyesiyiz” dedi.

İki gün sürecek program kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Bölge Başkanları, her geçen gün yaşadığı değişim ve dönüşümle Karadeniz’in parlayan yıldızı olan Ordu ili hakkında Başkan Enver Yılmaz’dan detaylı bilgi aldı.

BAŞKAN YILMAZ, “VERDİĞİMİZ TAAHHÜTLERİ 3 YILDA YERİNE GETİRDİK”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla ilgili yaptığı sunumda Büyükşehir Belediyesinin personel yapısı ve mali durumu, AVM Projesi, Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi, Akıllı Bisiklet Projesi, altyapı çalışmaları, çöp yatırımları, spor yatırımları, dış cephe çalışmaları, sahil düzenlemesi, bisiklet ve yürüyüş yolları hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, “Yerel seçimlerde verdiğimiz vaatleri 3 yılda yerine getirdik. Hükümetiyle uyumlu çalışan bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip 120 km sahil uzunluğu olan ilimizin hiçbir tarafına çöp dökmüyor ve kanalizasyon akıtmıyoruz. Türkiye’nin en fazla yol ağına sahip üçüncü ve Karadeniz Bölgesi’nin 4 mavi bayrağa sahip olan tek iliyiz. Yıllık turist sayısı 200 binden 600 bine çıkan, güvenlik ve asayiş sıkıntısı olmayan bir iliz” diye konuştu.

“ORDU FARKLILIKLARI YAŞIYOR”

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen’in de yer aldığı ziyarette konuk olarak bulunan gazeteciler, Ordu’nun yaşadığı gelişim ve değişimle son yıllarda ön plana çıkan iller arasında yer aldığını söyledi. Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden gazeteciler, Başkan Enver Yılmaz’a Ordu ilinden mutlu ayrılacaklarını ifade etti.

 

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ÇAMYAR’A ZİYARET

camyarr

Ünye ve Çevresi Mahalli İdareciler Hizmet Derneği yönetimi Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Ünye eski Belediye Başkanlarından İsmail Cerrahoğlu Belediye Başkanı olmayı ateşten gömlek giymeye benzetti. Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın kısa sürede Ünye’de büyük ve önemli projeleri hayata geçirdiğini söyleyen Cerrahoğlu, bu hizmet sürecinde birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunun altını çizdi. Cerrahoğlu yaptığı konuşmada, “Dernek olarak tüm siyasi parti ve görüşlerden görev yapmış arkadaşlarımızla buradayız. Amacımız partizanlık yapmadan biz mozaiğin parçası gibi bir tablo oluşturmalıyız” dedi.

Ziyarette konuşan Ünye eski Belediye Başkanlarından Osman Yurt ise Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Dernek olarak bir hizmet binasına ihtiyaçları olduğunu kaydeden Yurt, Büyükşehir Belediyesinden talep edilen yer ile ilgili Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’dan destek istedi.

BAŞKAN ÇAMYAR, “MAKAMLAR GEÇİCİ, ESERLER KALICIDIR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan geriye eserler bırakabilmektir dedi. Çamyar, “biz ekibimizle beraber 3,5 yıldır Ünye’nin adeta altını üstüne getirdik ve dokunmadığımız bir alan kalmadı. Bu makamları yürütebilmek vefakârlık ve cefakârlık istiyor. Ben tüm belediye başkanı arkadaşlarımın ve büyüklerimiz görev süresi boyunca ellerinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de sizler yerel yöneticilik yapmış yetişmiş insanlar olarak bizlerle istişare noktasında katkılarınızı esirgememenizi istiyoruz. Ünye’nin ufku bundan sonra açıktır. Ele alacağımız proje ve çalışmalarda fikir noktasında düşüncelerinizi bizlerle paylaşmanızı ve Ünye ortak paydasında buluşmamızı arzu ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların sonunda Başkan Çamyar Derneğe üyeliğini yapılan imza töreni ile gerçekleştirdi. 

Fatsa CHP’de Onur Çam güven tazeledi

cammm


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fatsa İlçe Başkanlığı genel kurulunda Av. Onur Çam tekrar başkan seçildi. 
CHP Fatsa İlçe Teşkilatı olağan genel kurulu Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşti. Genel kurula, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başta olmak CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ve çok sayıda partili katıldı.
Gerçekleşen genel kurulda konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Kongreye katılan 265 delegeden 248 delege oy kullandı. Tek liste ile girilen seçimlerde 248 delegenin 246’sını alan Onur Çam, CHP Fatsa İlçe Teşkilatında yeniden başkan olarak güven tazeledi. 2 oy ise geçersiz sayıldı.
Başkan Onur Çam yaptığı konuşmada, “Partimize her zaman hizmet etmek için tek liste ile seçime girdik ve tüm delege arkadaşlarıma destek verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Yeni listemiz ile yerel seçimlerde başarılı olmak için büyük bir çaba göstereceğiz” dedi. 
Onur Çam başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Ahmet Karamustafa, Murat İnanlı, Ersin Yakan, Serkan Kara, Ali Pekbüyük, Sezgin Aydınlık, Merve Serin, Gökhan Işık, Hale Cevahir, Fırat Tatlıelma, İsmail İnanır, Arzu Gürol, Hasan Ceceloğlu, Cem Eroğlu, Onur Canbaz, Ömer Coşkun.

BÜYÜKŞEHİR ADALETLİ BİR HİZMET ANLAYIŞINI BENİMSEMİŞ

aaaa

 

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Karadeniz Bölge sorumlusu 24 Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, İlçe Belediyeleri inceleme ve değerlendirme gezileri kapsamının üçüncü ve son gününde Korgan,Kumru,Akkuş, Çaybaşı, İkizce ve son olarak Ünye Belediyelerini ziyaret ederek ziyaret ve incelemelerini tamamladı

Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan yardımcısı Mehmet Geldi, yaptığı açıklamada 3 gündür İlçe Belediyelerini ziyaret ettiğini anımsatarak , değerlendirmede bulundu. Geldi, gittiğim her ilçede hummalı bir çalışma gördüm, gittiği her ilçede iş makinalarının kimi yerde sıcak asfalt kimi yerde sanat yapıları, kimi yerde beton yol , kimi yerde devasa su  ve arıtma tesislerini yaparken  gördüm Ordu baştan aşağıya sanki bir şantiye haline dönmüş diyerek , Ünye, Fatsa, Altınordu gibi sahil ilçelerinde  ne varsa Akkuş’ta , Çaybaşı’nda Mesudiye’sinde aynı hizmetler var bunu görmek beni ziyadesi ile memnun etti diyerek Büyükşehir adaletli hizmet dağılımı yapmış emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi’ye İl Başkan Yardımcısı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı  Halil Öz ve İl Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Ergun Çakmak eşlik etti. Ziyaret ve incelemelerde İlçe Başkanları , İlçenin AK Parti’li Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Yerel Yönetimler Başkanları da hazır bulundu.

ORDU’MUZU BETONA TESLİM ETMEYELİM

torun

 

 

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN :  KARADENİZ’İN İNCİSİ GÜZEL

KENTLER NEFES ALAMAZ HALE GELİYOR

            Ordu’nun betonlaşmasına bir tepkide CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi.Türkiye’nin AKP rejimiyle birlikte hummalı bir şekilde betonlaşma faaliyetlerine yıllardır aralıksız devam ettiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, devasa yapılarla, gökdelenlerle, her köşe başına yapılan AVM’lerle kentlerin nefes alamaz hale geldiğini söyledi. Torun, “Yaşadığımız süreçlerin sonunda, şehirlere ihanet edildiği, kentlerin siluetlerinin bozulduğu, artık dikey yapılardan vazgeçilmesi gerektiği AKP’nin en yetkili ağızlarından itiraf edilmiştir.”dedi. 

Kentlerin tarihi dokusunun, doğal güzelliklerinin geri dönüşsüz şekilde bozulmaya yüz tuttuğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Karadeniz sahil şeridinin en güzel şehirlerinden Ordu’nun da bundan fazlasıyla payını aldığını belirtti. Torun, “Ordu’muz Karadeniz’in incisidir. Her gelenin hayranlık duyduğu, ayrılmak istemediği bir şehirdir. Böylesine nadide güzellikte bir kent, halkımızın tüm itirazlarına rağmen, Karadeniz Otoyolu projesinde bile bozulmayan sahil şeridi şimdi sahil dolgusuyla bir beton görüntüsü almıştır.  Bu proje Ordu halkının denizden uzaklaştıracak, denizin ve kıyının doğal yapısını bozacak, denizdeki ekolojik dengeyi de olumsuz bir şekilde etkileyecektir.”dedi.

CAZİBE MERKEZİ YARATMAK KENTLERİ BETONLA DÖŞEMEK DEĞİLDİR

Belde Otel arazisinin de yapılaşmaya açılmasıyla ilgili tepkisini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Torun, “Bu bölge, kıyı şeridinin en güzel bölgelerinden biridir. Buranın da 3 ayrı blokta dikey yapılaşmaya açılıyor olması, yine sahil şeridine yakın olan Ordu’nun en önemli yeşil alanlarından Kentpark’ın, bir spor komleksi için ayrılan Durugöl’ün de imara açılıyor olması kabul edilebilir uygulamalar değildir. Sahile yapılabilecek devasa binalarla Ordu’nun doğal güzellikleri, şehrin can damarları birer birer tahrip edilecektir. Cazibe merkezi yaratmak kentleri betonla döşemek değildir. Ordu halkı yeşili bundan sonra Cumhurbaşkanının dediği gibi ancak mezarlıklarda görecektir.”diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, yapılan ve yapılması düşünülen projelerin şehrin geleceğini yok edeceğini ifade etti.

“Bizlere miras kalan doğamızı, şehirlerimizi, köylerimizi çocuklarımıza yaşanabilir şekilde bırakmak zorundayız.” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, zaman varken bu yanlışlardan bir an önce dönülmesi gerektiğini söyledi.

Metin Gündoğdu “Demiryolu Bölgenin Kaderini Değiştirecek”

METİNNN
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Samsun-Sarp Demiryolu Projesi ile ilgili; “Samsun- Sarp’a binip hem gezelim hem de manzarayı izleyelim diyen insanlar hızlı treni kullanıp Karadeniz’in turistik yerlerini, doğasını, yeşilini görme fırsatını çok daha rahat yakalayacaktır” dedi.


Samsun-Sarp Demiryolu Projesinin hayata geçirilmesi için güç birliği yapan kent konseylerine destek veren AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, projenin takipçisi olacağını söyledi. Gündoğdu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a projeyi en kısa zamanda aktaracağını da kaydederek, şöyle konuştu:

“Öncelikle Karadeniz Kent Konseylerine teşekkür ediyorum. Ordu’da bir toplantı yaptılar ve Karadeniz’in Samsun’dan itibaren Sarp sınır kapısına kadar bir hızlı tren projesi konuşuldu. Bu projenin hayata geçirilmesi için kent konseylerine ne düşüyorsa yapacaklarını ilan ettiler. Biz de siyasiler olarak sonuna kadar bu projenin doğru bir proje olduğuna inanıyoruz. Birkaç yıl öncesinde de Olay Gazetesinin havaalanıyla ilgili çok uzun süre “havaalanı istiyoruz” manşetini atma koşuluyla Ordu’da bir havaalanı ortaya çıkarıldı. Şimdi de hızlı tren konusu manşetlerde. Hızlı tren Karadeniz’in yeşil doğasına çok faydalı olacak ve Karadeniz için etkili bir yatırım olacaktır. Biz de bunu görüyoruz biz de bunun takipçisi olacağız.”
“Proje hayata geçebilir”

Bu proje hayata geçebilir mi? Geçebilir. Çünkü Avrupa’nın birçok yerinde bu projeler var ve hızlı trenler yapılıyor. Şu anda zaten Ankara’dan Sivas üzerinden Erzincan ve Erzurum’a kadar gidecek olan bir hızlı tren projesi bitme aşamasına geldi. Yakın bir zamanda da Sivas’a kadar olan kısmı açılacak. Bu projenin de hayata geçirilmemesinin hiçbir nedeni yok.  Daha önce Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ordulu hemşerimizle görüşmüştük o da bu proje çalışmasının belli bir noktaya kadar olduğunu, Fatsa’nın çıkışına kadar yapıldığını ve devamının da yapılması gerektiğini bize söylemişti. Biz de inşallah şimdi hep birlikte bu işin hayata geçirilmesi için elimizden geleni var gücümüzle yerine getirmek için mücadele edeceğiz. Sivil toplum örgütlerinin, kent konseylerinin ve kamuoyunun bu şekilde duyarlı olması ve bu işe öncülük etmesi tabi ki biz siyasileri mutlu ediyor. Çünkü biz de bu projenin arkasında desteği olduğu zaman daha rahat hayata geçirilmesi için mücadele edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız dün Rize’deydi ve orada kongreye katıldı. Bu kent konseyleri görüşmesinden sonra da Cumhurbaşkanımız Trabzon, Giresun, Ordu kongrelerine gelecek. O kongrelerde de Samsun kongresine gelecek. Kendilerine de bu projeyi ileteceğiz. Altyapısını da oluşturup bakanlarımızla, belediye başkanlarımız, milletvekili arkadaşlarımızla bu işin hayata geçirilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız.”

“Cumhurbaşkanına ileteceğim”

Ben bunu ilk fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımıza da takdim edeceğim. Bu kongrelere geldiğinde bunun müjdesiyle de gelebilir. Bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmeler yapacağız. İnşallah bu projeyi de Karadeniz’e kazandıracağız. Karadeniz’de daha önce ilk Olay Gazetesi, havaalanı ile ilgili manşet attığında da insanlara hayal gibi geliyordu. Mustafa Malay valimiz o mendireği attığında da insanlara hayal gibi geliyordu. Şu an hızlı tren de hemşehrilerimize hayal gibi gelebilir ama başlandığı zaman en kısa zamanda biter ve çok ciddi sayıda insan taşıyacak kapasiteye ulaşır. Ordu havaalanı şu anda 1 milyonun üzerinde yolcu taşıyor. O yüzden de Karadeniz’i kimsenin es geçme şansı yok. Yatırım yapanların tamamı bu hassasiyeti gösterecektir. Hızlı tren olduğu takdirde hızlı trenle birlikte Ankara’dan yola çıkan turistlerimiz Samsun üzerinden Karadeniz’i boydan boya hızlı trenle gezip tekrar geri dönme imkanı yakalar. Hem çok hem ucuz hem de önemli bir imkan olacak. Yurt dışından da gelip Karadeniz’i görmek isteyenlerin bu imkanlardan faydalanacağına inanıyorum. O yüzden yolcu kapasitesinin yüksek olacağı bir hat düşünüyorum. Erzurum projesi taşımak için yapılacak olan bir proje. Samsun- Sarp’a binip hem gezelim hem de manzarayı izleyelim diyen insanlar hızlı treni kullanıp Karadeniz’in turistik yerlerini, doğasını, yeşilini görme fırsatını çok daha rahat yakalayacaktır.”

İDDİALAR TBMM GÜNDEMİNDE

iddiaaalarr

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü ile ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıdı.

Halen görev yapmakta olan Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürünün, Altınordu ilçesindeki okullar ve kurumdaki eğitim yöneticilerine ve çalışanlara karşı haksız ve hukuksuz bir biçimde düzenli ve sistematik bir şekilde mobbbing uyguladığı, çalışanların bu yolla sindirildiği ve korkutulduğu,

Uygulanan baskının en üst seviyelere çıktığı, çalışanların iş üretemez hale geldiği,  tabi hakları olan şikayet haklarını bile memuriyetlerine zarar gelebileceği endişesiyle kullanamadıkları, çalışma barışının bozulduğu, bir kısım çalışanın psikolojik destek almaya ve antidepresan ilaç kullanmaya başladıkları,

2016-2017 eğitim-öğretim yılında 200’ ün üzerinde eğitim çalışanının inceleme ve soruşturmaya tabi tutulduğu, bu inceleme ve soruşturmaların Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından bir silah olarak kullanıldığı, soruşturmalara muhakkik olarak atadığı kişilere müdahale ettiği ve ceza almasını istediği kişilere ceza teklif ettirdiği, yapılan inceleme ve soruşturmaların tamamen göstermelik olduğu, sadece hedef tahtasına koyduğu kişilere yönelik cezalandırma yöntemi  olarak kullandığı,

Görevi esnasında makam odasına gelen çalışanları azarladığı, aşağıladığı ve itibarsızlaştırdığı,

Lise Müdürlüklerinin yapacağı harcamalara müdahale ettiği, müdürlüklerin ihtiyaçlarının kendi akrabalarından ve yakın çevresinden yapılması için tavsiye, telkin ve önerilerde bulunduğu, bölge esnafına kendi adına kaynaklı borçları bulunduğu iddiaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanından bilgi isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, verdiği soru önergesinde,

Halen görev yapmakta olan Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevde bulunduğu dönemde eğitim yöneticileri, öğretmenler ve çalışanlarla ilgili yapılan inceleme ve soruşturma sayısı ne kadardır? Altınordu İmam Hatip Lisesi Müdürü hakkında bir inceleme-soruşturma yapılmış mıdır? Yapıldı ise soruşturmanın sonucu ne olmuştur?                 Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürleri ve çalışanlarla ilgili kaç kere görev yeri ve değişikliği yapılmıştır? Yönetici ve memur kadrolarında görev yapan çalışanların mobbing uygulandığı konusunda Bakanlığınıza veya BİMER’e iletilen şikayet dilekçesi var mıdır? Var ise bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Anılan İlçe Milli Eğitim Müdürünün görev yaptığı dönemde Altınordu İlçesinde bulunan Lise Müdürlüklerinin 2016-2017 yılında yaptığı harcama tutarı ne kadardır? İlgili İlçe Milli Eğitim Müdürünün bulunduğu makamı siyasi geleceği için bir sıçrama tahtası olarak gördüğü, makam odasında akşam geç saatlere kadar kabul yaptığı, bu kabulleri fotoğrafladığı ve sosyal medya hesapların da yayınladığı tarafıma iletilen iddialar arasındadır. Bu konu ile ilgili Bakanlığınıza iletilen her hangi bir bilgi var mıdır? Sosyal medya hesapları ile ilgili bir inceleme yapılmış mıdır? Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yukarıda iletilen iddialarla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bir müfettiş görevlendirilecek midir? sorularına cevap istedi.

“Bilimsel değerler yok sayılıyor”

bilimselll

Çeşitli programlara katılmak için memleketi Ordu’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un hedefinde Milli Eğitim Bakanlığı vardı. Torun CHP İl Yönetimiyle ve partililerle birlikte ziyaretlerine Eğitim-İş Sendikası ile başladı. Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı yeni müfredatla ilgili basın toplantısı yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’un tepkisi sert oldu. “Çağdaş, demokratik olmayan, laik eğitim ilkelerinden sapan, bilimsel değerleri yok sayan bu müfredatın amacı biat eden nesiller yetiştirmektir.” dedi. Bakanlığın kapalı kapılar ardında yandaş sendikasıyla birlikte hazırladığı müfredatın Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasına, kanunlarına aykırı olduğunu söyleyen Torun, “Bu müfredatta bilim insanlarının görüşleri yok, bu müfredatta STK’ların, eğitimcilerin, uzmanların görüşleri yok. Siyasi iktidarın kendi görüşüne yakın olmayan hiçbir uzman aklın görüşü yok. Bu müfredat milli değildir, bu müfredatta bu ülkenin kuruluş ve kurtuluş destanını yazan Atatürk, onun silah arkadaşları yok, Atatürkçülük yok. Bu müfredatla ancak bir cemaatin, bir tarikatın, bir hocanın peşinden gidecek kendi nesillerinizi yetiştirirsiniz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının rotasından çıktığını, AKP iktidarının, Türkiye’nin aydınlık geleceğini yaratacak gençlerin hafızasından ulus ve bağımsızlık bilincini silmeye çalıştığına dikkat çeken Torun, “Evrim teorisini reddetmek, insanoğlunun yıllarca doğruyu bulmak adına yaptığı bilimi, deneyi, tecrübeyi yok saymaktır. Körü körüne bir şeye inanan toplumların sonu ortadadır. Sorgulamayan, araştırmayan, aklını kullanmayan bir nesil istiyorlar. Pozitif bilimleri yok sayan bir zihniyet ancak karanlık bir gelecek yaratır.” dedi. Torun, “Değerler eğitimini vermek için okullara tarikatların, cemaatlerin girmesinin önünü açan zihniyet yaşananlardan hiçbir ders almamıştır. Siyasi iktidar Türkiye’nin geleceğini uçuruma sürüklemek için elinden ne geliyorsa yapmaya devam etmektedir. 15 Temmuz’u neredeyse pek çok ders kitabına koyan Bakanlık, Kurtuluş Savaşı destanını görmezden gelmektedir. Bu asla ama asla kabul edilemez.” dedi.

24 TEMMUZ BASIN İÇİN BAYRAM GÜNÜ DEĞİL YAS GÜNÜDÜR

Ordu Gazeteciler Cemiyeti ile 19 Eylül Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Türk Basınında sansürün kaldırılmasının Yıldönümünün de  basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını  kutladı. Toplumların gelişiminde ve aydınlanmasında başlı başına bir güç olan basının doğruyu yazabilme özgürlüğü içerisinde doğru, objektif ve güvenilir haber vermek, yaşanılan olumsuzlukları sorgulamak, kamuoyu oluşturmak gibi etkin görevleriyle halkın bilgilendirilmesinde ve bilinçlendirilmesinde öncü rol oynadığını söyledi. Torun, “Bugün Türkiye basın özgürlüğü endeksinde 180 ülke ülke arasında 155. Sırada utanılacak bir yerdedir. 157 gazeteci ve medya çalışanı cezaevindedir. Siyasi iktidarın beğenmediği herkes cezalandırılmakta, hoşuna gitmeyen her haber sansürlenmektedir. Ne yazık ki, bugün Basın Bayramı günü değil, yas günüdür. Utanıyorum, gerçekten ülkem adına utanç duyuyorum.”dedi.

Programına İsmetpaşa Caddesindeki esnaf ziyaretleriyle devam eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, esnafın sorunlarını dinledi. Caddedeki vatandaşlarla sohbet etti. “Esnafımız dertli, vatandaşımız dertli. Siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafımız var. Vatandaşımızın cebinde para yok. Gençlerimiz işsizliğin pençesinde kıvranıyor. Vatan evlatları her gün toprağa şehit düşüyor. Ne oldu peki. 16 Nisan’dan sonra Türkiye’de hiçbir değişmedi. Türkiye uçacaktı, ne oldu. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta, dış politikada felakete uçan bir Türkiye yarattılar.” diyen Torun,  siyasi iktidarın söylediği her şeyin bir kandırmacadan ibaret olduğunu söyledi. Torun, programını  Aybastı Perşembe Yaylasında düzenlenen Geleneksel Güreş ve Kültür Festivaline  katılarak tamamladı.

KURTULMUŞ’A YOĞUN DESTEK ZİYARETİ!

kurtulmusaaa

Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni kabineyi açıklamasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a destek ziyaretleri aralıksız sürüyor. Bakan Kurtulmuş’a son olarak ise Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Muharrem Aktepe ve Ordulu üst düzey bürokratlar destek ziyareti yaparak, ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.     

65. hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Veysi Kaynak, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Kültür ve Turizim Bakanı, Nabi Avcı yer almadı. Kabineye yeni giren isimler, Abdülhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Demircan oldu. 65. Hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcıları, Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu oldu.

Yeni kabinenin açıklanmasıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a destek ziyaretleri aralıksız sürüyor. Bu bağlamda Kurtulmuş’a, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Muharrem Aktepe ve Ordulu üst düzey bürokratlar destek ziyareti yaparak, ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Hemşehrimiz, Ordu Milletvekilimiz Sayın Prof.Dr. Numan Kurtulmuş Bey’e, Başkan Yardımcım Muharrem Aktepe ile birlikte, yeni Kültür Ve Turizm Bakanlığı görevinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Rabbim Ordu’muz ve ülkemiz için hayırlı hizmetlere vesile eylesin” dedi. 

ÜLKEMİZ VE MİLETİMİZ İÇİN KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM EDİYORUZ!

ulkemızzz

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev almasını gazetemize özel değerlendirdi. Başkan Uçar, “Türkiye’de değişimin yaşandığı en temel alanlardan bir tanesinin kültür olduğudur. Bunun için de AK Parti’nin de üzerinde hassasiyetle durduğu bir alan olarak kültür ve turizmimizi geleceğe en güzel şekilde taşıma görevi Sayın Bakanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a verilmesi ilimiz ve ilçemiz için güzel ve müjdeli bir haber olmuştur” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni kabinede AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev almasını gazetemize özel değerlendiren AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, “Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65.Hükümette yapılan değişiklik sonucu hemşerimiz ve Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Yeni Bakanlar Kurulu'nda Sn.Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kültür ve Turizm Bakanımız olarak ülkemize hizmet edecek olmasını ilçemizde büyük bir sevinçle karşıladık” dedi.

 

GÜZEL VE MÜJDELİ BİR HABER OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin yeni tablosuyla ilgili değerlendirmesine devam eden Uçar, “Türkiye’de değişimin yaşandığı en temel alanlardan bir tanesinin kültür olduğudur. Bunun için de AK Parti’nin de üzerinde hassasiyetle durduğu bir alan olarak kültür ve turizmimizi geleceğe en güzel şekilde taşıma görevi Sayın Bakanımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’a verilmesi ilimiz ve ilçemiz için güzel ve müjdeli bir haber olmuştur.   

BAKANLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

Bakanlar kurulundaki değişiklikle icracı bir bakan olarak devam etmesi ayrı bir gurur kaynağımızdır. Özellikle bizlere tekrar bu sevinci yaşatan liderimiz, Ak Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binalı Yıldırım’a teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni bakanlık görevinin hem kendileri için hayırlı olmasını diliyorum hem de Ordu ilimiz ve Fatsa ilçemiz için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Bakanlar kurulunda görev alan diğer bakanlarımıza da başarılar diliyorum.

KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ

Bakanımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Belediye Başkanlarımızla ve Teşkilatlarımız hep birlikte ülkemiz, milletimiz için durmaksızın çalışmaya kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz” diye konuştu. 

KABİNEDE KARADENİZ AĞIRLIĞI

kabinedeee

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası yeni kabinedeki isimleri duyurdu. Bu açıklamaya göre kabineye 6 yeni isim girerken, 11 koltuk değişti. Açıklanan yeni kabinede Karadeniz ağırlığı sürdü. Buna göre kabinede yer alan isimler ise, Kültür ve Turizm Bakanı Porf. Dr. Numan Kurtulmuş(Ordu), Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli(Giresun), Sağlık Bakanı Ahmet Demircan(Samsun), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu(Trabzon) olurken, Ordu’nun damadı Recep Akdağ ise Başbakan Yardımcılığı görevine getirilerek liste şekillendi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile görüştü. Görüşme sonrası Başbakan Binali Yıldırım kabinedeki revizyonu açıkladı. 65. hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, Veysi Kaynak, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Kültür ve Turizim Bakanı, Nabi Avcı yer almadı. Kabineye yeni giren isimler, Abdülhamit Gül, Jülide Sarıeroğlu, Osman Aşkın Bak, Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Demircan oldu. 65. Hükümetin yeni kabinesinde Başbakan Yardımcıları, Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Fikri Işık, Recep Akdağ, Hakan Çavuşoğlu oldu.

GÖREVİ DEVRALACAK, BAYRAĞI DEVRALACAK

Yıldırım konuşmasında, "Biz de Sayın Cumhurbaşkanımıza arzettik, gerekli görüşmeler, istişareler yaptık. Yapılan bu değişikliği kamuoyuyla paylaşıyoruz. Tabii ki görev yapanlar, yeni görev yapacak arkadaşlar hepsi birbirinden üstün. Ne görevi bırakan ne de görevi alanın birbirine üstünlüğü sözkonusu değildir. Bu bir bayrak yarışıdır, bir kan değişimidir. Bakanlar Kurulu zaman zaman bir yeni değişikliğe ihtiyaç duyulduğunda bunlar yapılır. Genel olarak  demokraside siyasette olan bir şeydir." ifadelerine yer verdi. 15 bakanımız aynı görevini sürdürmeye devam edecek. 5 yeni arkadaşımız önce görev yapan arkadaşlardan görevi devralacak, bayrağı devralacak. 6 Bakanlar Kurulu üyemizin görev değişikliğiyle yine kabinede görevlerini sürdürecekler. Bakanlar Kurulu'muzun 11 üyesinde ya yer değişikliği ya görev değişikliği gibi bir sonuç ortaya çıkmıştır. 6 arkadaşımızın bakanlar kurulu içerisindeki görev yerleri değişmiş, 5 yeni arkadaşımız da yeni üyesi olmuştur. Bugüne kadar Bakanlar Kurulumuzda görev yapan, bu değişiklikle görev almayan görevine devam etmeyen, görevini tamamlayan arkadaşlarımıza yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim töreni düzenlendi. Bakanlık görevini devreden Avcı, Bakan Kurtulmuş'u tebrik ederek, yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Kurtulmuş da Avcı'nın kişiliği, zarafeti, bilgisi, donanımı, kültür ve devlet adamı sıfatıyla AK Parti camiasının yol gösteren kişilerinden olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Çok cerbezeli görünmeyen ama perde arkasında bizim camiamızın sakin güçlerinden birisi olan Nabi Avcı'dan bu görevi devralmış olmak benim için de hem büyük bir onur hem de büyük bir zorluktur. Kendisine şimdiye kadar yaptığı hizmetleri dolayısıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.

MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Başbakan Yardımcılığı görevini Fikri Işık’a devreden AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, şunu söyledi: “Başbakan Yardımcılığı görevimi Sayın Fikri Işık'a devrettim. Kendisine üstün muvaffakiyetler diliyorum.”

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3479825
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
56
812
868
12595
3479825

İp Adresniz: 54.167.44.32
Server Time: 2017-12-12 01:37:03