CTP-REKLAM

Sanat, sokak aralarında kalmasın!

sanattt

Gençlerin büyük ilgi duyduğu grafiti Fatsa’nın ara sokaklarında sergileniyor. Büyük bir beceri ve zaman isteyen; sokaklarda bulunan boş düz zemin duvarlara yapılan şekilli yazılar ve resimler sanatı anakent konumunda olan şehirlerde gözler önünde olurken, Fatsa’da gizli saklı yerlerde kalıyor.

Grafitinin normal tek renk yazılardan farklı olduğunu ve daha sanatsal yapılar olduğunu belirterek bu işin herkes tarafından sevilmesini ve teşvik edici uygulamaların olması gerektiği öneren Fatsa gençleri bu işin aslında gençler için bir uğraş olduğunu vurguluyorlar.

 Grafiti sanatına merakı ve ilgisi olan gençler ise mekân bulamayıp ve yaptıklarına karşı bir ilgi göremedikleri için bu sanattan uzaklaştıklarını dile getiriyor. Genel olarak sosyal mesaj ya da kişisel anlam taşıyan yazıları duvarlara işleyen gençler “ İstanbul, Ankara gibi illere gittiğimizde öyle mekânlar görüyoruz ki, bizlerde Fatsa’ya böyle güzel alanlar oluşturmak istiyoruz. Bazı arkadaşlarımız bizi sabote edercesine açık alanlara daha argo ve çirkin yazılar yazabiliyorlar bu da bizim yanlış anlaşılmamıza neden oluyor. Resim gibi buda bir sanat biz tuval yerine duvarları kullanıyoruz. Fatsa’da birçok alanda bizler için kullanıma açık yerler var fakat bina ve iş yeri sahipleri duvarları boyamamıza izin vermiyor. Biz sanatımızı göstermeyi istiyoruz. Ara sokaklarda gizli kalmaktansa, daha güzel yazılar ve resimler oluşturarak Fatsa’mızı güzelleştirelim” dediler.

 

Süt haftası etkinliklerle kutlandı!

suttt

21-25 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Dünya Süt Haftası" Akkuş İlçesi'nde farlı bir etkinlikle kutlandı. Hafta dolayısıyla İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ilçe genelinde süt ve sütlaç dağıtımı yaptı.

Etkinlik kapsamında Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci'yi makamında ziyaret eden İlçe Müdürü Serdar Çinicioğlu Başkan Demirci'ye ayran, süt ve sütlaç ikramında bulundu. Çinicioğlu sütün hayatımızdaki önemine vurgu yaparak, "Türkiye'de tarım ve hayvancılığın gelişerek hak ettiği yeri bulması açısından süt ve süt ürünlerini daha çok tüketmemiz gerekmekte" dedi.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Serdar Çinicioğlu'na etkinlikten dolayı teşekkür ederek, "Ülkemizde süt ve süt tüketimi Avrupa ülkelerine göre az seviyede, sağlığımız için büyük önem arz eden süt ve süt ürünlerinin tüketiminin arttırılması gerekmekte. İlçe müdürümüze böyle bir etkinliğe imza attığı için teşekkür ediyorum. Müdürümüzün de değindiği gibi ülkemizde tarımın gelişmesine katkı sağlamak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için süt ve süt ürünlerini fazlaca tüketmemiz gerekmekte, sağlığınız için süt için" diye konuştu.

Etkinlik kapsamında belediye personeline de sütlaç ikramında bulunuldu.

‘Sanat atölyesi’ açılıyor

sanattt

Altınordu Belediyesi tarafından Taşbaşı mahallesinde restore edilerek çocuklar için Sanat Atölyesi’ne dönüştürülen tarihi bina 25 Mayıs Perşembe günü açılıyor.

 Ordu’nun tarihi dokusunu yansıtan yapıları restore ederek milletin hizmetine sunan Altınordu Belediyesi yaptığı çalışmalarla beğeni toplamaya devam ediyor. Bu kapsam da, Taşbaşı mahallesinde iki tarihi binayı restore eden Altınordu Belediyesi, daha sonra bu iki binadan birisini çocukların el becerilerini geliştirmesi için “Sanat Atölyesine” dönüştürdü.

DENEYİMLİ EĞİTMENLER EĞİTİM VERECEK

 Hizmete girecek olan ‘Sanat Atölyesi’nde çocukların el becerilerinin geliştirilerek sanata yönelmesi sağlanacak. Sosyal sorumluluk projesi dahilin de hayata geçirilen proje ile çocuklar kendi hayal dünyasında kurduğu tasarımları sanatlarına dönüştürecek. Sanat atölyesinde çocuklar toplamda 1 yıl eğitim görecek ve eğitimler el sanatlarının usta öğretmenleri tarafından takip edilecek. Eğitimlerin sonucunda ise katılım gösteren çocuklara sertifika verilecek.

 Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Sanat Atölyesi’ 25 Mayıs Perşembe günü saat 11.30’da Taşbaşı Mahallesi Menekşe Sokak’ta düzenlenecek olan açılış töreni ile hizmet vermeye başlayacak.

Sergileri görülmeye değer!

Sergileri görülmeye değer 1

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Morfoloji binası Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa, Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan, Prof. Dr. Fikri Balta, Güzel Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Derya Bostancı, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan V. Prof. Sabri Yener, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Varol Çanakçı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Grafik Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin 2016-2017 öğretim yılı içerisinde almış oldukları grafik tasarım atölye, tipografi, grafik desen, bilgisayar destekli tasarım ve fotoğraf gibi çeşitli derslerde ortaya çıkardıkları grafik ürünlerden oluşan sergide çeşitli geleneksel üretimlerden, sayısal ortamda üretime kadar birçok teknik ve özgün çalışma yer aldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ Bu tür faaliyetlerin ne kadar değerli olduğunu, bir emek gerektirdiğini ve eserlerin uzun süreçler sonucunda ortaya çıktığını bilmekteyiz. Öğrencilerimizin bu yaşlarda yetenek gerektiren çalışmalar içinde yer alarak eserler ortaya çıkarması bizim için onur vericidir. Bu konuda akademisyenlerimizin de öğrencilerin becerilerini geliştirerek onları teşvik edip yönlendirmesi ve özgün eserlerin oluşmasına zemin hazırlaması takdire şayandır. Bu tür çalışmalarla Üniversitemizin her platformda temsil edilmesi en büyük temennimizdir. Çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Sinema günleri ilgi görüyor!

sinemaaa

Ordu Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Üniversitenin Cumhuriyet Yerleşkesi’nde “Açık Hava Sinema Günleri” etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrenciler arası diyalog ve kaynaşmayı sağlamak, sınavlar öncesi moral depolamak amacıyla düzenlenen etkinlikle ilgili olarak Ordu Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Mustafa Boran konuyla ilgili olarak, “ Üniversite Öğrenci Konseyi olarak yerleşkemiz içerisinde birkaç gün sürecek olan bir faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikte öğrenci arkadaşlarımızla bir araya gelerek yoğun sınav trafiği öncesinde moral bulmak ve monotonluğu kırmak istiyoruz. Ayrıca bu tür etkinliklerle öğrenciler arası birlik ve bütünlüğü sağlamaya çalışıyoruz. Üniversitemize ait diğer yerleşkelerden de misafir ettiğimiz arkadaşlarımızla nostaljik Türk filmleri izleyerek hem bir arada olma hem de birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulacağız. Etkinliğin düzenlenmesinde bizlerden yardımlarını esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

3 gün sürecek olan etkinlikte Türk sinemasının başyapıtları arasında olan “Tosun Paşa”, “Hababam Sınıfı” ve “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmleri gösterilecek.

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3415768
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
186
977
7915
28005
3415768

İp Adresniz: 54.158.238.108
Server Time: 2017-10-22 05:56:12