CTP-REKLAM

ulviiiiiii

TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…

                         

Evet, bu lafları devlet büyükleri çok defa kullanmak durumunda kalıyorlar… Farklı kentlerden, farklı üniversitelerden Suruç’ta sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi yaklaşık 300 gencin güya demokratik bir ülkede Kobanide oluşturacakları çocuk parkı, kütüphane ve hatıra ormanı için gençlik duygularıyla ve yürekleriyle yaptıkları bir gösteriye canlı bomba düştü… Patlama sonrası resimlerde, filmlerde topladıkları oyuncakları etrafa saçılmış, birbirlerinin ellerini sımsıkı tutarak ölene kadar beraberiz duygusundan güç almaya çalışan genç beden cesetleri… Aynı ifadeler siyasilerden terörün dini, ırkı olmaz, düşüncelere bomba atılmaz!!! Bir zamanlar IŞID bir terör örgütü değil, isyankâr Müslüman gençler bunlar diyenler gördükleri resimler karşısında yorumu nasıl yapacaklarını şaşırmışlar mıdır acaba?

‘NEO-Osmanlı hayalleri’ ile tarihin geçmiş dehlizlerinden Güç aldığını sanarak Ortadoğu’ya yeni bir politik kimlik ve değer düşleyenler şaşırmış mıdır acaba? Sınırlarından ‘kolay geçiş hizmeti’ vermeyi kendi ulusunun yüreğine sokulan bir güç hançere dönüşeceğini anlayabilecek bir akıl var mıdır acaba? Niçin Atatürk o dönemde dahi muasır medeniyetten, sanattan, bilimden gündem yaratmış? Neden kardeşini halife ilan etmemiş vatan, millet, halk, ülküm, bayrağım demiş? Lütfen düşününüz!!!

Daha önemli yıllarda başta şehirlerimizde olmak üzere o zamanlar sağ-sol diye açılara bölünmedik mi? Yitenler, yitirilenlerden geri dönüp de biz beraberiz diyenler var mı? O gün %92 vatandaştan onay alan Liderlerden bugün saygıyla anılıp fikirlerin duyguların toplumda, genç yüreklerde yaşayanlar var mı? Aynı acıları bu defa yaşamayalım diye toplumsal bütünlüğümüzü toparlamaya çalışan sağduyulu, sevgi ve saygıyla içtenlikle ülkesinden aldığını ülkesine vermeye çalışan siyasetçiler var mı?  Göreceksiniz yakında kırmızı çizgilerden bahsedenler, bu talihsiz olayları bile bahane ederek yani dünya düzeni paylaşımlarından uzak durmamak adına bir araya geleceklerdir? Kırmızı çizgilerden de kalacak yeni bir birlik beraberlik söylemiyle yola çıkacaklardır…

Gençlerin kanı yerde kalmayacak diyenlerle, IŞID’ı düne kadar terör örgütü olarak nitelendirmeyenler aynı sofralarda halkın ekmeğini anlaştıkları şekilde bölüşeceklerdir… Şehitlerimiz kuvay-i milliye ruhlarının enerjisini göndereceklerdir üstümüze… ancak Türkiye Cumhuriyetinin yurtta barış, cihanda barış dış politikalarının terk edilmesiyle yeni oluşturulan Ortadoğu coğrafyasında kan ve gözyaşı devam edecek midir? Bu soruların cevabını net olarak verebilmek için şunu bilmeliyiz ki, genç beyinlerin genç yüreklerin üstünde patlayan sadece bir canlı bomba değildi. Katledilen genç fidanları yok eden şey esasında patlayan siyasi tercihler ve Türkiye’nin demokratik,çağdaş Cumhuriyetine hiçbir zaman inanmamış  gerici zihniyetler idi…Hislerime ve düşüncelerime tercüme olabilecek en iyi ifadeyi, çok değerli tarihçimiz İlber Ortaylı söyledi. Ben de son söz olarak onun bu derin ve anlamlı ifadelerini vermek istiyorum:

‘Canını yitirenlerin mağdur olamadığı, onlardan başka herkesin mağduru oynadığı kanlı bir eylem daha… Elleriniz kırılsın insan ziyanları !!!’


FaceBook ta paylaş

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Gazete Kuzey tarafından yazıldı.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3539232
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
275
1159
2919
32453
3539232

İp Adresniz: 54.234.65.78
Server Time: 2018-01-24 06:47:50