CTP-REKLAM

ulviiiiiii

TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…

                         

Evet, bu lafları devlet büyükleri çok defa kullanmak durumunda kalıyorlar… Farklı kentlerden, farklı üniversitelerden Suruç’ta sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi yaklaşık 300 gencin güya demokratik bir ülkede Kobanide oluşturacakları çocuk parkı, kütüphane ve hatıra ormanı için gençlik duygularıyla ve yürekleriyle yaptıkları bir gösteriye canlı bomba düştü…

Devamını oku...

 

Siyaset ve Ekonomi

 Siyaset arenasında erken seçim mi koalisyon mu sonucuna dair net cevap alınmadan bayrama giriyoruz. Dün CHP, bugün MHP ile yapılan görüşmeler bile iç piyasalarda birazcık umut ile bile iyileşme yaratıyor. İran-ABD arasındaki nükleer gerginliğindeki pozitif gelişmelerinde etkisi ve Yunanistan- AB gerginliğinin Atina’nın ciddi varlık rehini vermeyi taahhüt etmesiyle sonuna gelinmesi TL’nin an itibariyle değerlenmesine Dolar’ın 2,63’ün Euro’nun 2,93’ün altına inmesine neden oldu. Bu rakamlar an itibariyle bir resim ama iyi haber gelince karamsar piyasaların nasıl da pozitife dönmeyi özlediğini göstermesi açısından önemli. Daha önceki yazılarımda AKP-CHP koalisyonu daha geçerli gördüğümü ifade etmiştim. Meclis Başkanlığında yaşanan süreç ise ya AKP-MHP ya da erken seçim alternatifini gündeme getirdi gibi değerlendirildi.  

Devamını oku...

NE DEĞİŞTİ Kİ?

 

7 Haziran seçimlerini sonuçları açıklandıkça nasıl bir Türkiye’ye umut bağlayacağız diye yorumlar yaptık ve milli iradeye saygılı olduklarını iddia eden siyasetçilerin ilk yorumlarından sonra zaman geçtikçe ve de milletvekilliği yemini edip, meclis başkanlığı seçim süreci yaşadıkça umutlarımız eğilip bükülmeye başladı…

Devamını oku...

KOALİSYON MEVSİMİ

 

7 Haziran seçimlerinde siyasilerin milli irade dedik ki güç sandıkta koalisyon demişti. Matematiksel olarak alternatifinin ne olabileceği milletvekili sayılarından net olarak belli… Ama günler geçtikçe, seçim sonrasının alevleri küllendikçe, sonuçlar sindirildikçe ve de liderlerle milletvekilleri güçlerini kaybetmek istemedikçe ortada tek alternatif olarak AKP-CHP koalisyonu kalıyor.

Devamını oku...

SEÇMEN TERCİHLERİNİ SÖYLEDİ

 

Seçim sonrası yorumlar, liderlerin demeçleri, birkaç günlük suskunluktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın alıştığımız tarzdaki konuşması ve ekonomide belirsizlikten kaynaklanan yüksek kur perakende de talep ertelemesi ve finans piyasalarındaki tereddütlü tedbirli bekleyişler.

Devamını oku...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3479821
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
52
812
864
12591
3479821

İp Adresniz: 54.167.44.32
Server Time: 2017-12-12 01:34:41