CTP-REKLAM

FATSA'YA YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM; ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

osb

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Fatsa'ya yapılan en büyük yatırımın Organize Sanayi Bölgesi olduğunu söyledi. Başkan Anlayan, “İstimlak çalışmalarının bitmesi halinde 2019'da yeni Organize Sanayi Bölgesi alanına kazma vurulacağını düşünüyorum.” dedi.
 

“BİZİM İÇİN BÜYÜK KAZANIM”
Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 senedir büyüme çalışmaları yapıldığını hatırlatan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Organize Sanayi demek istihdam demek. Burada iş imkanı oluşacak. Hem hem Ordu Organize Sanayi hem de Fatsa Organize Sanayi bu seneki programa koyuldu. Türkiye'de daha bir başka bir örneği yok. Birçok ilçe hiç koymadı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da çok büyük emeği var en büyük katkıyı Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş verdi ne kadar teşekkür etsek az. Üçünün de programı koyulması siyaseten bizim için çok büyük bir kazanım.” dedi.


HİSSE SAHİPLERİNİN YÜZDE 65’İ İLE ANLAŞTIK”
Organize Sanayi Bölgesinde mevcut 500 dönüme 960 dönüm daha ilave edileceğini söyleyen Başkan Anlayan, “Şuanda istimlak çalışmaları başladı. Fatsa’da istimlak çalışmasını da biz yapıyoruz, yetkiyi biz aldık. Şu yanlış anlaşılmasın istimlak çalışmasını biz yapıyoruz ama parayı biz vermeyeceğiz. Çalışmayı biz yapıyoruz, Bakanlık ödemeyi yapacak. Şu anda arkadaşlar toplam mülkiyet sahiplerinin yüzde 65’i ile anlaşmaya vardık. Mülkiyet sahiplerini tek tek arıyoruz her biriyle kendi hisseleri için pazarlık yapıyoruz tabii oluşturduğumuz bir fiyat var komisyonumuz tarafından belirlenen o fiyat üzerinden o fiyatı geçmeyecek şekilde pazarlık yapıyoruz. Diğerleri ile de tek tek anlaşmayı bekliyoruz. Umuyorum ki yüzde 90, 95'e ile anlaşacağız.  

“8 TRİLYON HESABIMIZA GEÇTİ”
İstimlak çalışmasını biran önce bitirmeyi planladıklarını belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Anlaştıklarımızın evrakını yapıyoruz Ankara'ya gönderiyoruz. Bakanlıkta ödemeyi gönderince ödemeleri yapacağız. Geçen ay malum 8 trilyon para geldi şu anda hesabınıza geçti. İstimlak çalışmaları biterse 2019'da buraya kazma vurulacağını düşünüyorum. Şu anda bile çok yoğun talep var. Yerimiz hazır olsa biz tamamını verecek kadar yatırımcı bulabiliyoruz. Şu anda mevcut Organize Sanayi Bölgemizde 3 bin 500 çalışanımız var. Yeni Organize Sanayi ile beraber ortalama 10 bin kişiye çıkacağını düşünüyoruz. Sadece çalışanların dolaylı katkısı ile beraber Organize Sanayi Fatsa'ya kazandırılmış en büyük yatırım olacak. Bu nedenle bütün belediye hizmetleri bir yana hepsi çok önemli ama burası da çok büyük bir iş kapısı olacak.” şeklinde konuştu. 


FaceBook ta paylaş

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Gazete Kuzey tarafından yazıldı.

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3539233
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
276
1159
2920
32454
3539233

İp Adresniz: 54.234.65.78
Server Time: 2018-01-24 06:48:48