CTP-REKLAM

ŞEHİTLER ÖLMEZ

Ordu’nun Fatsa ilçesinde Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Sercan Öklük için anma programı yapıldı. sercan abim

12 Ekim 2016 tarihinde Şırnak’ın Çırav Dağı Besta bölgesinde düzenlenen operasyon sırasında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada kahramanca mücadele ederek Şahadete eren Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ün şehit oluşunun seneyi devriyesinde baba ocağı Hatipli Mahallesi’nde anma programı düzenlendi.

Programa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Kaymakam Mehmet Yapıcı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu, Fatsa İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Halit Gülten, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem Öztürk ve çok sayıda yöre halkı katıldı.

Programda Kur’an-ı kerim okundu, ilahiler söylendi ve dua yapıldı. Duanın ardından bir konuşma yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Türk milleti olarak bin yıldır Allah’ın kelamını yaymaya çalışan, hakkı hukuku ve adaleti savunan bir millet olarak bu topraklarda varlığımızı sürdürüyoruz. Allah’a hamdolsun ki 1071 yılında başlayan diriliş, kıyam Viyana kapılarına kadar ilahi kelimetullahı taşıma yayma fırsatını bize nasip etmiştir. İşte 1071’i hazmedemeyenler, 1453’ü hazmedemeyenler, 1915’i hazmedemeyenler bugün yine etnik ve mezhepsel çatışmalarla bunları kaşıyarak, kendi içimizden hainler üreterek bu ülkeyi bölmek ve parçalamak arzusu içine girmişlerdir. Yine hepinizin bildiği gibi hoca kılıklı hain FETÖ terör örgütüne 15 Temmuz’da 250 tane vatandaşımızı şehit etmiş, bu aziz milletin imkanları ile alınmış silahlar halkımıza doğrultulmuştur. İşte böylesine bir coğrafyada yaşamanın zorlukları sorumlulukları ve riskleri var. Ayeti kerimede ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridirler fakat siz onu bilemezsiniz’ buyuruyor. İşte bu millet bu ayeti kerimeyi çok iyi anlamış, idrak etmiş gönlüne ve kalbine aklına nakşetmiştir. Söz konusu vatan, millet, din ve bayrak olduğu zaman her şeyini feda etmiştir. Bu vesileyle biz millet ve devlet olarak aziz şehitlerimize ve onların kutsal emanetlerine her zaman minnettarız, onların emrindeyiz ve hizmetindeyiz. Evet, bir evladımızı kaybettiğiniz ama 80 milyon evladınız var ve 80 milyon sizinle bu vesileyle bir kez daha bu millet için bu ümmet için bu bayrak için şehadet şerbetini içmiş bütün kardeşlerimize ve bu uğurda gazi olmuş bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabb’im onları peygamberlerle haşretsin ve sizleri de cennetinde inşallah çocukları ile buluştursun. Allah kabul etsin” dedi. 

Vali Yavuz konuşmasının ardından şehit annesi Bülbül Öklük’e bir buket çiçek takdim etti ve sabır dileğinde bulundu.

Program yemek ikramı ve şehit Sercan Öklük’ün kabrinin ziyaret edilmesi ile sona erdi.


FaceBook ta paylaş

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Gazete Kuzey tarafından yazıldı.

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3479818
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
49
812
861
12588
3479818

İp Adresniz: 54.167.44.32
Server Time: 2017-12-12 01:29:09