CTP-REKLAM

TÜRKİYE DE BİR İLK!

staddd

Ordu ilinde 22 bin kişilik seyirci kapasiteli ve 103 milyon TL’ye mal olması beklenen yeni stat, Türkiye’nin içerisinde oteli bulunan ilk stadı olacak.  Kaba inşaatı yüzde 70 tamamlanan yeni Ordu Stadının Haziran ayında hizmete açılması bekleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, yeni stat projesinin 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde söz verdikleri mega projeler arasında yer aldığını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programında olan, 103 milyon TL bütçeli stadın Durugöl Spor Tesislerinin bulunduğu alanda inşa edildiği bilgisini veren Başkan Enver Yılmaz, "Stadı yapacak olan firma, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yeni Ordu Stadı, 22 bin seyirci kapasiteli olacak ve 53 bin 952 metrekare alan üzerine inşa edilecek" diye konuştu.

GELİRİ SPORTİF FAALİYETLERDE KULLANILACAK

Spor kompleksi olarak inşa edilecek yeni stadın Haziran ayında tamamlanarak 2018-2019 futbol sezonunda hizmet vermeye başlayacağını belirten Başkan Yılmaz, "Gelirini sportif faaliyetlerde harcamak üzere, yeni stadın deniz tarafındaki bölümünü otel olarak kullanmayı hedefliyoruz. Stadın ilimize kazandırılmasında katkısı olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a ve hükümetimize teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni stadımız Ordu’muza ve tüm sporseverlere hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

STADIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Doğal çim sahası 105x68 metre ebatlarında sulu sistem ve alttan ısıtmalı olacak statta, 4 adet sporcu soyunma odası, soyunma odalarından da ulaşılabilen, her soyunma odası için ayrı ortalama 150 metrekarelik ısınma salonları, bay ve bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping kontrol odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthanelerin yanı sıra 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA, FIFA, federasyon ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan çalışma salonu, televizyon-radyo canlı yayın odaları ve panoramik stüdyo bulunacak.

Üç farklı protokol ağırlama salonu, 262 kişilik protokol tribünü ve biri başkanlık locası olmak üzere toplam 25 locanın yer alacağı stadın diğer teknik özellikleri ise şu şekilde:

Kurumsal, standart, UEFA Club ve misafir seyirci olmak üzere farklı seyirci grupları için fuaye alanları ile bu alanlarda ulaşılabilen yeterli sayıda ıslak hacim ve mescit, farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, aynı çekirdekli, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı, ayrı çekirdekle ulaşılabilen bay ve bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 salon, 3 adet misafir seyirci, 12 adet ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428'i kapalı ve 126'sı açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı, stadyumun farklı bölümlerinde 26 merdiven ve 16 asansör.

 

PARKA, ŞEHİDİN İSMİ VERİLDİ

park

Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Altınordu Belediyesi tarafından Durugöl Mahallesine yapılan parka Şehit Sefa Kabakkaya isminin verilmesi kararlaştırıldı.

​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nun da yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları katıldı. 

Yapılan konuşmaların ardından başlanan Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili meclis üyelerine bilgiler verilirken bir önceki meclis kararı okunarak oylandı. Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Meclis toplantısında gündeme alınan Durugöl Mahallesi’ndeki yeni parka isim verilmesi maddesi oylanarak görüşülmek üzere komisyona gönderilmesi kabul edildi. Bu kapsamda Durugöl Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve tamamı ahşap oyun gruplarından oluşan parka geçtiğimiz günlerde Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya’nın isminin verilmesi görüşülmek üzere komisyona gönderildi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİNİ YAŞATMAMIZ GEREKİYOR”

Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu genelinde park ve yeşil alan yapılması kapsamında önemli çalışmalara imza attıklarını ve şehre birçok park kazandırdıklarını dile getirdi. Bu kapsamda Durugöl Mahallesi’ne modern ve tamamı ahşaptan oluşan bir park inşa ettiklerini ve bu parka vatan için şehit düşen Ordulu Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya’nın ismini vermek istediklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Vatani görevi sırasında şehit düşen Ordulu evladımız Sefa Kabakkaya’ya Allah’tan rahmet, acılı ailesine de başsağlığı diliyorum. Biz daha önce yaptığımız parklara şehitlerimizin ismini verdik. Bu vatan için canını veren evlatlarımızın ismini yaşatmamız gerekiyor. Bizde Durugöl Mahallesi’nde yapımını tamamladığımız parkımıza şehidimizin ismini vermeyi planlıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Şehit Sefa Kabakkaya isminin verilmesi yönündeki teklifi aile ile görüştükten sonra parkımıza vermek istiyoruz” dedi. 

“YOL GENİŞLETME VE BETON YOL ÇALIŞMALARINDA VATANDAŞLARIMIZIN DUYARLILIK GÖSTERMESİNİ İSTİYORUZ”

Meclisin gündem dışı konuşmasında belediyenin hizmetlerine değinen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu çalışmaların en önemlilerinden bir tanesinin beton yol olduğunu belirtti. 2014 Yerel Seçimlerinden bu yana 140 km beton yolu vatandaşın hizmetine sunduklarını ifade eden Başkan Tekintaş, 2018 yılı sonunda bitirilecek olan 152 km’lik beton yol projesinin ise aralıksız devam ettiğini vurguladı. Beton yol çalışmaları esnasında yol çalışması gerçekleştirdiklerini, bu çalışmalar sırasında ise vatandaşların duyarlılık göstermeleri gerektiğine dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Altınordu olarak beton yol çalışmalarında tarihi bir süreç yaşıyoruz. 2014 Yerel Seçimlerinden bu yana 140 km beton yol çalışmasını milletimizin hizmetine sunduk ve 152 km’lik beton yol çalışmasına da devam ediyoruz. Biz bu çalışmaları yaparken vatandaşlarımızdan duyarlılık göstermesini istiyoruz. Eğer, biz çalışmaları yaparken bize yol vermeyen olursa o yolu yapmaktan vazgeçiyoruz. Bu durumu tüm muhtarlarımızla, kurum-kuruluşlarla ve vatandaşlarımızla paylaşıyoruz ve hassasiyet göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın ise 5 Ocak Cuma günü yapılması kararlaştırıldı.

LİSTE GENEL BAŞKANIN ONAYINDAN GEÇTİ

mhp fatsa

Milliyetçi Hareket Partisi Fatsa İlçe Başkanı Eftal Mutlu’nun istifasının ardından genel merkez tarafından görevlendirilen Murat Kaçak çalışmalarına hız verdi. Kısa sürede yönetim kurulu kadrosunu oluşturan Murat Kaçak, yine yönetim kurulundan oluşan bir heyetle listeyi Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’ye sundu.

Listeyi onaylayan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, bu kadroya güveninin tam olduğunu, Başkan Kaçak nezdinde Fatsa’da Milliyetçi Harekete layık bir çalışma içerisinde olacaklarına inandığını ifade ederek başarılar diledi.

Görevin tevdi edilmesinden hemen sonra yönetim kurulu kadrosunu oluşturma çalışmalarına başlayan Murat Kaçak, kısa sayılacak bir sürede listeyi tamamladı. Bu süreçte haberi alan birçok kişinin bizzat gelerek destek vermesi ve ilginin oldukça yoğun olmasından ziyadesi ile mutlu olduğunu belirten Kaçak, listeyi yaparken zorlanmadığını belirtti. Yönetime aldığımız yol arkadaşlarımızdan istediğimiz tek bir şey oldu. Hep birlikte bu memleket için, tüm güç ve imkânlarımızla samimi bir şekilde çalışmak, çalışmak, bıkmadan çalışmak. Arkadaşlarımızın her birinin gözlerindeki o pırıltıyı gördüm, o heyecanı hissettim. Bu kutlu yola çıktığım arkadaşlarımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

56 kişilik yönetim kurulu listesinin genel merkezden onayını alan Kaçak, Fatsa’da bu ana kadar yapılmamış işler yapacağını, alışılmışın dışında bir parti binası ve teşkilatlanma kuracağının da altını çizdi. Yönetim kuruluna ek olarak tüm mahallelerde mahalle başkanlıkları da kurulacağını, şimdiden mahalle başkanlarının da belirlendiğini sözlerine ekledi.

Onaylanan listenin MHP Ordu il başkanlığına sunulmasının ardından, önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir salon organizasyonu ile yönetim kurulu ve mahalle başkan listesi kamuoyuna tanıtılacak.

AMACIMIZ HALKA HİZMETTE VERİMLİLİĞİ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKMASINA KATKI SAĞLAMAK

mehmet geldiAk Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Karadeniz Bölge Sorumlusu Mehmet Geldi
Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın programları çerçevesinde Fatsa Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
  Fatsa Belediyesi’ne Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halil Öz ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ergün Çakmak  ile birlikte gelen Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Karadeniz Bölge Sorumlusu Mehmet Geldi Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, İlçe Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ahmet Özyurt, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Aktep, İbrahim Eroğlu ve Belediye Meclis Üyelesi tarafından karşılandı.
 
“AMACIMIZ HİZMETLERE KATKI SAĞLAMAK”
İlk olarak başkanlık makamına gelen ve burada bir açıklama yapan Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Karadeniz Bölge Sorumlusu Mehmet Geldi ziyaretlerini
Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın programları çerçevesinde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bugün 6. ziyaretimizi Fatsa Belediyemize gerçekleştiriyoruz. Şu anda Türkiye genelinde Karadeniz Bölgesi'ndeki kendi sorumluluk bölgemdeki ziyaret ettiğim 132. belediye Fatsa Belediyesi oluyor. Ziyaretlerimizin amacı gerek halkımıza hizmet noktasında verimliliğin daha üst noktalara çekilmesi anlamında hem tecrübe hem teşkilat belediye ilişkileri meclis çalışmaları ve teşkilat ile ilişkiler ve yürütülen hizmetlerinin kalitesinin daha yükseklere getirmek noktasında katkı sağlamak. Bugün Ordu bölgesi olarak çalışmalarımız ve ziyaretlerimiz gayet güzel geçti. Verimli hizmetlerin devam ettiğini gördük inanıyorum ki Fatsa ilçemizde de hizmetler devam ediyor. Daha önce buradan gayet güzel çalışmaların izlenimleri ile ayrılmıştım yine öyle görünüyor. Başta İl Başkanlığımıza, İl Yerel Yönetimler Başkanımıza, başkan vekilimize Fatsa İlçe Başkanımıza ve teşkilatına Fatsa Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

“HEM YERELDE HEM GENELDE ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR”
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise yaptığı konuşmada, “ Hem Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak hem hemşerimiz hem de bölge sorumlusu olarak sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yapılan çalışmaları birlikte değerlendirmek bizleri de mutlu edecek. Gerçekten Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yoğun bir çalışma sezonu geçiriyoruz. Hedeflediğimiz ve söz verdiğimiz programları tamamlamak için hem yerelde hem genelde çok ciddi çalışmalarımız var inşallah güzel şeyler ortaya çıkacak. Tabii biz her zaman teşkilatçıyız ve teşkilattan gelen biri olarak da bütün bu çalışmaları inşallah en güzel şekilde partimiz adına milletimiz adına birlikte yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hükümlüler, park bahçe işlerinde çalıştırılacak

hükümlü

Ordu Valiliği, Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında denetimli serbestlik kapsamında haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlülerin kamu kurumlarında ücretsiz olarak çalıştırılmalarına dair işbirliği protokolü imzalandı. 
Ordu Valiliğinde yapılan protokol imza törenine Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Ordu Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin, Ünye Denetimli Serbestlik Müdürü Bülent Demirel, Denetimli Serbestlik Uzmanı Işıl Öztürk ve Denetimli Serbestlik Memuru Vedat Cürgül katıldı.
Ordu Valiliği ve kaymakamlıklara bağlı tüm kurumların talebi halinde hükümlülerin ücretsiz olarak kamu kurumlarında genel idari hizmetler, temizlik, bakım onarım, park ve bahçe işleri ve ağaçlandırma hizmetlerinde çalıştırılmasının mümkün olduğu bildirildi.
Ordu Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah Bilgin tarafından yapılan açıklamada, kurumlarımızın talebi halinde Ordu ve Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlükleri ile irtibata geçmeleri durumunda kamuya yararlı olarak hükümlülerin çalıştırılmasının mümkün olacağı bildirildi.

“20 ARALIK’TA FİNAL YAPIYORUZ”

final

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları kapsamında Ordu iline gelen Avrupa Birliği proje heyetini kabul etti. Başkan Enver Yılmaz, 3 yıldır devam eden altyapıda sona gelindiğini ve 20 Aralık’ta final yapacaklarını söyledi.

HER YAĞMUR YAĞDIĞINDA ARTIK ELİMİZ YÜREĞİMİZDE DEĞİL  

Başkan Yılmaz, 1930’lu yıllarda 18 bin nüfusa göre planlanan şehrin altyapısını tamamen yenilediklerini belirterek, “1930’lu yıllarda 18 bin nüfusa göre inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfusa cevap veremeyen şehrimizin altyapısını tamamen yeniledik. Nüfusun ve yapılaşmanın en yoğun olduğu Altınordu ilçemizde zor şartlar altında yapılan çalışmalarda toplam 100 km’ye yakın içme suyu ve kanalizasyon hattı döşedik. Her yağmur yağdığında artık elimiz yüreğimizde değil. Ordu’muz sağlam temeller üzerinde yükselsin diye 3 yıl önce başladığımız altyapı seferberliğimizde 20 Aralık'ta final yapıyoruz” dedi.

PROJENİN SON DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ, UYGULAMALAR İNCELENDİ

Proje kapsamında yapılan çalışmaları inceleyen Avrupa Birliği proje heyetinin OSKİ yetkilileriyle de gerçekleştirdiği toplantıda, 2016 yılı Mayıs ayında ilk kazması vurulan içme suyu ve kanalizasyon altyapı projesinin son aşamaya gelmesiyle birlikte ortaya çıkan son tablo değerlendirildi. Altınordu ilçesinin altyapısının bu projeyle yenilenmesi ve ortaya çıkan başarı da masaya yatırıldı.  AB Hibe Programı ile finansman desteği alan projenin kalan eksiklikleri tespit edilerek, yeni bir yol haritası çizildi. Yapılan değerlendirmeler soncunda, 70 km içme suyu ve 22 km kanalizasyon hattının Altınordu ilçe merkezine kazandırıldığı ve projenin %95’nin tamamlandığı ifade edildi. 

GECE GÜNDÜZ YOLLARDA

ekip

Ordu Büyükşehir Belediyesi, altyapısı tamamlanan yollardaki sıcak asfalt çalışmalarına gece gündüz devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçe merkezindeki en önemli güzergâhlardan biri olan And ve İnönü Caddeleri ile Ilıca Mahallesi’nin yollarının sıcak asfalta kavuştuğunu söyledi.

AND VE İNÖNÜ CADDELERİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Fatsa ilçesindeki ekiplerin yoğun bir şekilde, gece gündüz demeden çalışmalara devam ettiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Fatsa ilçe merkezimizdeki en önemli güzergâhlardan biri olan And ve İnönü Caddeleri’nde altyapı ve yağmur suyu çalışmalarının ardından, sıcak asfalt çalışmalarımızı da tamamladık. İlçe merkezimizi, uzun yıllar boyunca ihtiyacı karşılayacak modern yollara kavuşturuyoruz” dedi.

45 YILLIK BELDENİN YOLLARI BÜYÜKŞEHİR’LE SICAK ASFALT OLUYOR

Fatsa ilçesinde beldeden mahalleye dönüşen Ilıca Mahallesi’nin sıcak asfalt konforuna kavuştuğunu belirten Başkan Yılmaz, “Fatsa ilçemize bağlı Ilıca Mahallemiz, 45 yıl boyunca belde belediyesine bağlıydı. 45 yıldır 10 metre dahi sıcak asfaltı olmayan Ilıca Mahallemizin Büyükşehir’le sadece 3 yıllık süreçte altyapısını tamamladık ve sıcak asfalt çalışmalarını başlattık. Daha önce de Ilıca - Çamarası bağlantı yolunun 8 km’lik bölümünü asfaltla buluşturmuştuk. İnşallah 2019’da da Ilıca’mız ile bağlantılı tüm mahallelerde hummalı bir çalışma yapacağız” diye konuştu.

YENİ BORULARDAN AKMAYA BAŞLADI

akmaya başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Altınordu ilçesinde sürdürdüğü içme suyu ve altyapı çalışmaları kapsamında döşemiş olduğu yeni borulara su verme işlemine başladı.

ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Altınordu ilçesinde kullanım ömrünü tamamlayarak içme suyu ihtiyacına cevap veremeyen içme suyu hatlarının 2016 yılında başlayan yenilenme çalışmalarında sona gelindi. Yoğun ve özverili çalışmayla döşenen ana isale hatlarına bağlantılar yapılarak yeni içme suyu borularına su verilmeye başlandı.

YENİ HATLARA SU VERİLMEYE BAŞLANDI

27.11.2017 tarihinde Altınordu ilçesi Bucak Mahallesi’nde bulunan mevcut 15.000 m3 su deposunun şebeke çıkışı olan 900’lük düktil boruya, 2 bağlantı çalışması gün boyu devam etti. Saat 21.00’de çalışmalardan dolayı başlayan su kesintisi, 28.11.2017 tarihinde sabah saat 05.00 sularında çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte son buldu. Bu bağlantıların sağlanması ile AB Projesi kapsamında yapılan içme suyu hatları fiilen işletmeye alınmış oldu. Altınordu ilçesinde boru çaplarının yetersizliğinden kaynaklı debi ve basınç problemi de bu çalışmaların sonunda giderilmiş olacak.

FATSA'YA YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM; ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

osb

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Fatsa'ya yapılan en büyük yatırımın Organize Sanayi Bölgesi olduğunu söyledi. Başkan Anlayan, “İstimlak çalışmalarının bitmesi halinde 2019'da yeni Organize Sanayi Bölgesi alanına kazma vurulacağını düşünüyorum.” dedi.
 

“BİZİM İÇİN BÜYÜK KAZANIM”
Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 senedir büyüme çalışmaları yapıldığını hatırlatan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Organize Sanayi demek istihdam demek. Burada iş imkanı oluşacak. Hem hem Ordu Organize Sanayi hem de Fatsa Organize Sanayi bu seneki programa koyuldu. Türkiye'de daha bir başka bir örneği yok. Birçok ilçe hiç koymadı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın da çok büyük emeği var en büyük katkıyı Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş verdi ne kadar teşekkür etsek az. Üçünün de programı koyulması siyaseten bizim için çok büyük bir kazanım.” dedi.


HİSSE SAHİPLERİNİN YÜZDE 65’İ İLE ANLAŞTIK”
Organize Sanayi Bölgesinde mevcut 500 dönüme 960 dönüm daha ilave edileceğini söyleyen Başkan Anlayan, “Şuanda istimlak çalışmaları başladı. Fatsa’da istimlak çalışmasını da biz yapıyoruz, yetkiyi biz aldık. Şu yanlış anlaşılmasın istimlak çalışmasını biz yapıyoruz ama parayı biz vermeyeceğiz. Çalışmayı biz yapıyoruz, Bakanlık ödemeyi yapacak. Şu anda arkadaşlar toplam mülkiyet sahiplerinin yüzde 65’i ile anlaşmaya vardık. Mülkiyet sahiplerini tek tek arıyoruz her biriyle kendi hisseleri için pazarlık yapıyoruz tabii oluşturduğumuz bir fiyat var komisyonumuz tarafından belirlenen o fiyat üzerinden o fiyatı geçmeyecek şekilde pazarlık yapıyoruz. Diğerleri ile de tek tek anlaşmayı bekliyoruz. Umuyorum ki yüzde 90, 95'e ile anlaşacağız.  

“8 TRİLYON HESABIMIZA GEÇTİ”
İstimlak çalışmasını biran önce bitirmeyi planladıklarını belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Anlaştıklarımızın evrakını yapıyoruz Ankara'ya gönderiyoruz. Bakanlıkta ödemeyi gönderince ödemeleri yapacağız. Geçen ay malum 8 trilyon para geldi şu anda hesabınıza geçti. İstimlak çalışmaları biterse 2019'da buraya kazma vurulacağını düşünüyorum. Şu anda bile çok yoğun talep var. Yerimiz hazır olsa biz tamamını verecek kadar yatırımcı bulabiliyoruz. Şu anda mevcut Organize Sanayi Bölgemizde 3 bin 500 çalışanımız var. Yeni Organize Sanayi ile beraber ortalama 10 bin kişiye çıkacağını düşünüyoruz. Sadece çalışanların dolaylı katkısı ile beraber Organize Sanayi Fatsa'ya kazandırılmış en büyük yatırım olacak. Bu nedenle bütün belediye hizmetleri bir yana hepsi çok önemli ama burası da çok büyük bir iş kapısı olacak.” şeklinde konuştu. 

EN ÇOK HEYECANLANDIRAN BİR PROJE

meydanFatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Cumhuriyet Meydanı projesi ile ilgili son gelişmeleri anlatırken bu projenin kendisini en çok heyecanlandıran projelerden biri olduğunu söyledi.

“ENVER BEY TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR”
Cumhuriyet Meydanı projesinin bütün hizmetleri taçlandıracak olan en önemli proje olarak gördüklerini belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Yıkılan binaları zaten herkes görüyor, 1 tane bina kaldı o binanında yıkımı inşallah kısa bir zamanda gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz beye aynı zamanda teşekkür ediyorum çünkü marifet iltifata tabi. Yıkılacak 1 tane binamız kaldı. Mülk sahibiyle anlaşmaya varılamadı. Risk raporu istedik getirmediler aynı zamanda riskli yapı olarak gözüküyor. Şu anda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü bizim bu raporumuz doğrultusunda bu binanın riskli olduğunu tescilledi bu hafta tebligatı yapılacak ondan sonra biz vatandaşa burası riskli yapıdır şu kadar sürede yıkınız diye tebligat göndereceğiz ya itiraz edecekler yada yıkacaklar aksi takdirde de itiraz süreci sonunda da biz yıkacağız.” dedi.

“İSTİMLAK DEVAM ETSEDE BİZ MEYDAN PROJESİNE BAŞLAYACAĞIZ”
Bina sahiplerinin itiraz hakkı olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, “Süreç nasıl işler bilmiyoruz ama biz şuanda riskli yapı kararını aldırdık bu bina pazarlık bitmese dahi yıkılacak. İstimlak edilmese de yıkılacak en azından ortadan kalkacak ama meydan projemiz bu binayı beklemiyor devam ediyor. O bina istimlak devam etsede biz meydan projesine başlayacağız. Şu anda Büyükşehir Belediyemiz ihaleye hazırlanıyor umuyorum ki yıl başından sonra ihalesine çıkar.” diye konuştu.

“2018’DE CUMHURİYET MEYDANINDA HUMMALI BİR ÇALIŞMA OLACAK”
 2018 yılında Cumhuriyet Meydanında hummalı bir çalışma olacağını sözlerine ekleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Meydanda kazılar yapacağız, alanda çamurlar olacak yani Fatsa’nın tam göbeğinde inşaat çalışması olacak ama burası hepsine değecek umuyorum ki 2018’in yazının sonunda burası bitecek diye umuyorum. Projemizde yerin altına 130 araçlık bir otopark oluyor yerin üzeri de  güzel bir görüntü ile meydan olacak. Burası park değil, adı üzerinde meydan. Dolasıyla boş olacak ama etrafında oturma alanları olacak, büyük bir toplanma alanı miting alanı olacak. Fatsa inşallah bu proje ile güzel bir meydana kavuşacak bizim bu dönemde en çok heyecanlandığımız ve arzuladığımız en büyük proje bu. İşin çoğu gitti azı kaldı. Ulaşım Daire Başkanlığı kavşak için ayrı bir çalışma yapıyor iki ayrı şekilde yapılacak buranın kavşak göbekleri yeniden yapılacak. Dolayısıyla hepsi yeniden düzenlenecek geniş bir alan olacak.” dedi.  

EN ÇOK HEYECANLANDIRAN BİR PROJE

meydanFatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Cumhuriyet Meydanı projesi ile ilgili son gelişmeleri anlatırken bu projenin kendisini en çok heyecanlandıran projelerden biri olduğunu söyledi.

“ENVER BEY TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR”
Cumhuriyet Meydanı projesinin bütün hizmetleri taçlandıracak olan en önemli proje olarak gördüklerini belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Yıkılan binaları zaten herkes görüyor, 1 tane bina kaldı o binanında yıkımı inşallah kısa bir zamanda gerçekleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz beye aynı zamanda teşekkür ediyorum çünkü marifet iltifata tabi. Yıkılacak 1 tane binamız kaldı. Mülk sahibiyle anlaşmaya varılamadı. Risk raporu istedik getirmediler aynı zamanda riskli yapı olarak gözüküyor. Şu anda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü bizim bu raporumuz doğrultusunda bu binanın riskli olduğunu tescilledi bu hafta tebligatı yapılacak ondan sonra biz vatandaşa burası riskli yapıdır şu kadar sürede yıkınız diye tebligat göndereceğiz ya itiraz edecekler yada yıkacaklar aksi takdirde de itiraz süreci sonunda da biz yıkacağız.” dedi.

“İSTİMLAK DEVAM ETSEDE BİZ MEYDAN PROJESİNE BAŞLAYACAĞIZ”
Bina sahiplerinin itiraz hakkı olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, “Süreç nasıl işler bilmiyoruz ama biz şuanda riskli yapı kararını aldırdık bu bina pazarlık bitmese dahi yıkılacak. İstimlak edilmese de yıkılacak en azından ortadan kalkacak ama meydan projemiz bu binayı beklemiyor devam ediyor. O bina istimlak devam etsede biz meydan projesine başlayacağız. Şu anda Büyükşehir Belediyemiz ihaleye hazırlanıyor umuyorum ki yıl başından sonra ihalesine çıkar.” diye konuştu.

“2018’DE CUMHURİYET MEYDANINDA HUMMALI BİR ÇALIŞMA OLACAK”
 2018 yılında Cumhuriyet Meydanında hummalı bir çalışma olacağını sözlerine ekleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Meydanda kazılar yapacağız, alanda çamurlar olacak yani Fatsa’nın tam göbeğinde inşaat çalışması olacak ama burası hepsine değecek umuyorum ki 2018’in yazının sonunda burası bitecek diye umuyorum. Projemizde yerin altına 130 araçlık bir otopark oluyor yerin üzeri de  güzel bir görüntü ile meydan olacak. Burası park değil, adı üzerinde meydan. Dolasıyla boş olacak ama etrafında oturma alanları olacak, büyük bir toplanma alanı miting alanı olacak. Fatsa inşallah bu proje ile güzel bir meydana kavuşacak bizim bu dönemde en çok heyecanlandığımız ve arzuladığımız en büyük proje bu. İşin çoğu gitti azı kaldı. Ulaşım Daire Başkanlığı kavşak için ayrı bir çalışma yapıyor iki ayrı şekilde yapılacak buranın kavşak göbekleri yeniden yapılacak. Dolayısıyla hepsi yeniden düzenlenecek geniş bir alan olacak.” dedi.  

Yazarlar


Bu hal O hali gerektirdi
Cuma, 19 Ağustos 2016
  15 temmuz...
TERÖRÜN DİNİ, IRKI YOK…
Çarşamba, 22 Temmuz 2015
   ...
DAYANAK yerine DAYAK
Salı, 13 Ağustos 2013
İnsanın insanı...
KIRK VE KIRKIN ALTI
Salı, 22 Kasım 2016
 ...
İYİ Mİ , KÖTÜ MÜ ?
Cumartesi, 19 Eylül 2015
Herkesin aklında...
GÜVEN DUYGUSU MU BİTİYOR?
Pazartesi, 08 Ağustos 2016
GÜVEN DUYGUSU...

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Sakarya Mah. Sakarya Cad. No:43/B Fatsa/ORDU
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  • +90 452 407 10 11

Son Yorumlar

3479827
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Tüm Ziyaretçiler
58
812
870
12597
3479827

İp Adresniz: 54.167.44.32
Server Time: 2017-12-12 01:46:07